Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade grafické karty

Dobrý den, rozhodl jsem se zakoupit novou grafickou kartu do svého PC. Rozhoduji se mezi MSI AMD R9 390 GAMING 8G a MSI AMD R9 290X GAMING 8G. Obě by mě stály stejně. Kterou byste mi doporučili?
Zaroveň budu muset koupit výkonější zdroj, pravděpodobně značky Seasonic. Jaký tedy, aby odpovídal nárokům mého PC?
Má současná sestava:
CPU: AMD FX 8300
Současná GPU: nVIDIA GT 440
Základní deska: GIGABYTE GA-970A-D3
Zdroj: Seasonic 500W
RAM: 8 GB

Děkuji za všechny rady, připomínky, případně návrhy jiných karet do 10 000 Kč.

Tady jsou slibované fotky. Mezi levou hranou grafiky a boxem na HDD je nějakých 29 cm, což znamená že Sapphire 390 Nitro se mi tam nevleze. Od MSI ano, ale musím spodní HDD posunout nahoru k hornímu. Nebude vadit, že budou na těsno u sebe?
Na druhé fotce je vidět přdní mřížka skříně pro 120mm větrák. Jaký byste mi poradili?
Na třetí fotce jsou mřížky v bočnici skříně. Přes ně je dán z vnitřní strany plech. Je lepší tam plech nechat, nebo nainstalovat ventilátory i z boku skříně? Opět jaké 120mm?

Jestli by problémy vyřešil nákup nové skříně, jakou prosím do 1000 Kč?

To z boku nech jak je a do předu kup taky nějaký Noctua co máš v case ,ať to máš tichý stačí nějaký s menšíma otáčkama.Ohledně case jestli ti nějak nevadí co máš tak si jí nech za 1000 stejně žádnou kvalitu nekoupíš,max že budeš mít víc místa v ní....(HDD u sebe bejt můžou)

U té Zalman Z3 mi vadí vrchní otvory na ventilátory, podle mě zbytečné, jen na chytání prachu.
U té Bitfenix mi vadí absence předního ventilátoru pro chlazení HDD.
Ta poslední tebou navrhovaná je už bohužel cenově mimo.
Asi vemu Zalmana a do horních děr dám nějaký filtr.
Mohu poprosit o radu ohledně zdroje, viz můj příspěvek v tomto tématu níže?

Môžem sa len opýtať? aký máš chladič k tej FX 8300? a máš ju taktovanú? btw, máme rovnakú dosku.. Chcem kúpiť tiež teraz 8300 a len sa pýtam na nejaký dobrý chladič a na koľko by sa dala na mojej doske taktovať ak máš skúsenosti a máš takú istú dosku..

Dik moc

Mám fx 8350, takže cpu ti to stíhat bude. Ale jak chceš r9 390 budeš muset vyměnit zdroj 500w je už málo. Já měl seasonic 550w gold, a vyměnil za 650w gold. Přece jenom na 12V mít jen 11,4V není až tak dobré, ale pořád v normě.

Mimochodem jen tak. Teplot se bát nemusíte. Hlavně nevěřit nvidia klub. Ty jsou schopni nakecat, že amd žere o 200000w více a teploty nad 80 stupnů.
Moje jádro se ještě nedostalo přes 76 stupnů. A VRM je do 75/80 stupnů.
Ale mám sapphire, ta má nejlepší chlazení.
Ještě je novinka asus taky 3 ventilátory, ale drahé jak cip.
Za mě tedy sapphire r9 390 nitro.
Ale nevím zda máě místo. Mě tam vejde tak akorád.