Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rozdiel medzi PC skriňami

Zdravím ,

plánujem si kúpiť novú skrinku a mám dvoch kandidátov :

zalman-z11-d305699.htm
a
zalman-z11-plus-d305700.htm .. Rozdiel vidím len v cene a v tom že PLUS má na prednom panely 2x USB 3.0 .. Takže mojou otázkou je či tam sú aj iné rozdiely ?

A druhá otázka je či nebude problém s inštaláciou grafickej karty Radeon R9 290 4GB pretože som niekde čítal že je problém s inštaláciou grafík väčších ako 290mm ..

Ďakujem za pomoc
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

• Ano, rozdil o <USB 3.0> a <USB 2.0> je hlavne v rychlosti prenosu dat, ktera jde vyuzit s materialem (USB klic, hdd etc) ktery tuto technologii podporuje, coz znamena, ze pri pouziti portu USB 3.0 a USB klic 2.0 rychlost bude ta sama jako u pouziti 2.0, naopak pri pouziti USB klice 3.0 je prenos podstatne vyssi. (existuje i 3.1)
• Chtel bych te jen upozornit, ze pro zapojeni USB 3.0 panelu, ho musi tva zakladni deska podporovat, vetsinou to vypada:

[img=http://lib.store.yahoo.net/lib/directron/usb3pic5.jpg]http://lib.store.yahoo.net/lib/directron/usb3pic5. jpg[/img]

• Rozdil prenosu USB <2.0> vs <3.0> je zhruba pro predstavu:

[img=http://www.techolive.com/wp-content/uploads/2010/07/usb3-vs-usb2-seagate-goflex-660x299.png]http://www.techolive.com/wp-content/uploads/2010/0 7/usb3-vs-usb2-seagate-goflex-660x299.png[/img]
• Nebo:
[img=http://techdesk.info/post/sub_Images/image/April%202015/usb/usb3_1c.jpg]http://techdesk.info/post/sub_Images/image/April%2 02015/usb/usb3_1c.jpg[/img]

• Rozumim, ono, faktoru muze byt vice.
• Kuprikladu, jelikoz po 4 rocich, uz seschne "THERMICKA PASTA", to je to co je mezi CPU a jeho chladicem, coz ma za dopad vissi teploty.
• Dalsi casty vinik, je zaprasene zebro a podobne, nebo samotny chladic, ktery se uvolnil etc.
(jinak chladic mas dobry a vykony ;-))

• Je dobre utahly? Kolik jsi té pasty aplikoval? Teploty co mas, nejsou normalni na takovy chladic a tvé "CPU" téz neni <120w> hovado aby melo takové teploty.
• Cim to meris?
TiP~Podivej se radeji na teploty v <BIOS>, jelikos nektery SW, muze tepelné cidla rozeznat, ale muze zobrazovat nekorektni, nebo nepresné informace.
K tvé zakladni desce mas SW typu AI SUITE/2/3, mas ho nainstalovany? ( v nem mas vetsi sanci, korekt,ejsiho zobrazeni infirmaci o napajeni a teplot)
• Kdyz jsme u toho napajeni, menil jsi V-Core v BIOSU, nebo zapinal funkci <OC> (overclocking/taktovani)?
[img]http://i.ytimg.com/vi/YFuzNsxA1eM/hqdefault.jpg[/img]

Pastu som dával novú týždeň dozadu

• Nevim pritely, ale teploty co mas, bych podezrival CPU cooler (chladic) ktery je bud spatne nasazeny nebo utahly, s takovym monstrem co mas a tvé CPU, by jsi mel mit +- 35/40° v IDLE a 60/65C) v zatezi :-)

Zaťaženie nie je pod 60% aj keď je zapnuté iba minimum procesov , teploty som kontroval cez AIDU a SpeedFan , v biose som to pozeral dávnejšie a bolo tam pri štarte hneď 50 °C čo mi príde ako blbosť tak som si myslel že je pokazený senzor alebo niečo ale mám fakt veľké FPS dropy pri hrách náročných na CPU .. A občas mi pri štarte vyhodí CPU Fan Error čo je problém s teplotou ak sa nemýlim takže tak

Vôbec není až tak horúci aby som tam neudržal ruku .. Tak ja tú bedňu kúpim v každom prípade a pri skladaní si dám pozor na upevnenie chladiča .. Ďakujem za pomoc všetkým .. A ešte posledná otázka .. Aká je šanca že je chyba v samotnom CPU ?

možno hej pretože teraz sa k tomu chladiču ledva dostanem .. Mám menšiu case a je preplnená káblami takže už len odopnutie chladiča mi trvá tak 15 minút .. Beriem to tak že pri montovaní novej case to môžem urobiť poriadne a ešte aj idem preinštalovať windows takže by sa to malo vyriešiť .. a ak ani to nepomôže tak skúsim výmenu chladiča