Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lacný notebook pre kamoša

Kamoš by si chcel kúpiť nový notebook, využívať ho bude na surfovanie po internete, pozeranie filmov, prácu s Office...
Myslím, že je v podstate jedno aký notebook by kúpil, ale chcem radu ohľadne toho, čomu sa radšej vyhnúť. Oplatí sa kúpiť Celeron? Čo technológia BayTrail? Dnes rašej RAMku 4 alebo by stačila aj 2GB? Poprosím nejaké typy, odporúčania atď
Chce čo najmenej investovať.
Změna kategorie, původně: PC sestavy. PC sestavu přece nechceš. (karel)

• Intel i3, je velmi kvalitni CPU, na kancelarskou praci vynikajici a rychli, i velmi uspokujici ve spotrebe, kde to ocenime hlavne pri praci jen na baterce.
V PC sestavach, v hernim BENCH, v nekterych pripadech Intel <i3> porazi i <FX 63xx> :-)
(jeste ktomu, bude hlavne vyuzivat jedno vlaknové aplikace)

Mal som raz lacné Lenovo G500 (cca 350 euro), odchádzal HDD, zopár mŕtvych pixelov a pokazil sa wifi modul (behom 7 mesiacov).
V podstate sa ho ani nepokúšali opraviť a po mesiaci mi vrátili peniaze. Povedal by som, že Lenovo dá lacné komponenty a spraví bezkonkurenčnú konfiguráciu v pomere cena/výkon. Ale mám obavy...