Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows update je v krešu

Ahoj!

Pouzívám win 8.1 chci update na win10 jenže musím aktualizovat win. Bohužel kdykoliv dám najít aktualizace nebo přenastavím aktualizace pro automatickou instalaci okno zmrzne, nic se neděje a já jsem nucenej se ho násilím zbavit.
Stáhl jsem nějakou utilitku fixit od windows která to měla spravit ale nic..

Jediná šance je obnovit windows?? Mám notebook lenovo a je tam možnost dát obnovení win bez nebo s formátováním HD.

Tak nevím? :-/

Btw. chyba bude částečně na mé straně, moc často sem neaktualizoval v minulosti.

Mám s Win8.1 stejný problém jako ty. Zasekávalo se mi WindowsUpdate a nešly mi nainstalovat poslední 4 aktualizace (KB2976948, KB3687916, KB3078601 a KB3078071).

Kupodivu ale aktualizace Windows Defenderu se provedla a chodí dosud.

Postupoval jsem podle helpu MS a provedl HEALTH-operace s programem DISM.exe, který však žádné chyby nedetekoval a problém neodstranil.

Pak jsem si stáhl utilitu WindowsUpdateDiagnostic.diagcab. Ani ta mi nepomohla.

Nakonec jsem si stáhl všechny instalace jako jednotlivé soubory *.msu a zkusil je jednotlivě a v různých pořadích nainstalovat. Opět bezvýsledně.

Jediné co jsem nezkusil, je tebou zmiňovaná utilita Fixit, kterou jsem zatím nenalezl.

Nejhorší ale je, že ačkoliv mám rezervaci upgrade Win10, dosud mi nepřišla výzva, abych ji provedl. Předpokládám, že na vině budou ty neprovedené aktualizace.

Brtníkovu radu s čistou instalačkou nemůžu realizovat, protože kvůli haldě svých programů instalovaných a laděných několik desítek let nemůžu provést funglovku instalaci.