Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Herní počítač pre brata.

• Ona nemusi byt spatna volba, udelat zaklad na "1150" socketu, kde ve stejné cenové kategorii, bude kuprikladu s "Intel Pentium G3450" bude o neco vykonejsi na jednovlaknové aplikace, u toho Athlonu, je vyhoda potencionalu pri OC.

Jedná sa o počítač za cenu 515+-€, hrať nebude na tom hry ktoré žerú jedno jadro ako napríklad World of Tanks, počítač bude určený na hry ako Witcher 3 a GTA V. Socket 1150 a teda Intel brať nechcem neoplatí sa to (jedine od 700+€) a dvoj jadro v tejto dobe na hry je už málo, aby si mohol hrať hru Far Cry 4 na 2-jadre už potrebuješ Injector.

+-2 FPS je v chybe merania, ale díky za pomoc, možno bude procesor aj taktovaný tá doska to v pohode zvládne aj keď nemá pasívy mosfetov, na rozumnú frekvenciu a voltáž.

AM3+ taky neni spatna volba ne? (alespon co se moznosti UPgradu tyce :-)

Samozrejme že nie, to by som volil už FX 6300, ale limit brata je na maximu :)

Bejt tebou vemu co postnul M-Pol a vzal třeba FX 4300/6100 k tý GPU stačí bohatě a v budoucnu může pak třeba upgradovat kdyby chtěl,lepší než tu kancl MB ,chladič CPU taky nemusíš nutně kupovat hned....Koukám že na Alze nemaj levnější Chiftec zato elektošrotu pěknej výběr.:-)

To je právě to, pokud mám "nakopanou" herní sestavu, tak jestli mám o 10fps více či méně je to fuk, ale naopak u každé herní na hraně hraje 10% výkonu navíc významnou roli = propady má každá hra a ta hranice mezi sekáním a plynulostí je potom velice úzká a 10fps prostě rozhoduje.

Třeba, že navrhnout slabou sestavu, tak aby byla herní vyvážená je daleko obtížnější nežli nakopanou.
(prostě předejít zklamání hráče (a dotazům proč když splňuji nároky, tak se hra seká přitom mám 40fps) ovšem ne v propadech, každej čumí na max.místo toho aby hlídal min fps).

Nikdy nic nikomu nevnucuji, ode mě je to vždy návrh a to asi tak jak bych si to stavěl pro sebe.
A to že FX "traktor" druhé generace 6300 je s těch nejlevnějších nejrychlejší/nejvýkonnější je bez diskuze, stačí se podívat na specifikace/frekvence + L3 Cache

Jakési video, zvláště herní, není pro mě relevantní důkaz.
Navíc stále operuješ 2-3fps rozdílu, ale přitom zobrazíš graf i s R 9 270 kde jasně vidíš jaký je rozdíl.
(jedna hra "jaro" nedělá, jsou hry kde rychlost CPU je rozhodující a bude prostě s 860K chybět o proti FX 6300)

Navíc jsem už psal, fungovat to bude a když ti to stačí, tak není co řešit.