Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win10 - údržba SSD

Našel jsem článek, kde jsou rady na správné nastavení systému pro co nejlepší údržbu SSD: www.erada.cz
Článek je ale psán pro starší OS a já mám Win10, potřeboval bych proto poradit s nějakými odlištnostmi v nastavení:
1) V registru jsem v klíči "LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Session Manager \ Memory Management \ PrefetchParameters" vůbec nenalezl položku "EnableSuperfetch", mám si ji tam vytvořit, nebo to tak mám nechat? V článku radí nastavit tam hodnotu "0".
2) Jak se ve Win10 vypíná indexování? V článku píšou: "Start / Ovládací panely / (Programy) / Programy a funkce / Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows“ a tady odškrtnout volbu Služba indexování", ve Win10 ale v Menu Start "Ovládací panely" nejsou.

Dále jsem zkusil program od výrobce SSD a zapnul si v něm funkci Momentum Cache. Co to je funkce Momentum Cache? Mám ji nechat zapnutou, nebo ji mám raději opět vypnout, když nebyla původně zapnuta? Na SSD je nainstalován Win10 Pro 64bit.

[Crucial01.jpg]

• Urcite ji nemuzes najit? :-)

[img=/file/view/23440-capture-png]http://pc.poradna.net/file/view/23440-capture-png[/img]
• Jen na ni kliny a misto 3 zadej 0.

Tip~Tomu <SSD> zakaz i defragmataci ;-)
• Také se muzes podivat, zdali mas aktivovany TRIM, spust jen CMD a zadej fsutil behavior query DisableDeleteNotify , budeli vysledek =0, tak je aktivovany.
• Mozna i vypnou hibernaci:, opet v <CMD> jako spravce a jen zadej : powercfg -h off

Položka "EnablePrefetchcer" tam je, nastavil jsem na 0, ale není tam položka "EnableSuperfetch", a na tu jsem se právě ptal. V článku je napsáno, že se mají na 0 nastavit obě položky, ale v registru Win10 je jen jedna z nich. Proto se ptám, jestli mám tu druhou vytvořit, nebo to nechat tak jak je?

Kde se ve Win10 zakazuje defragmentace? Našel jsem jen možnost zakázání optimalizace SSD a to podle mě defragmentaci nedělá.

Na Trim jsem se v CMD koukal, výsledek byl 0.

Hibernaci jsem přes CMD vypnul, v článku to bylo popsané.

Jak vypnout ve Win10 to indexování?

A co Momentum Cache, mám to nechat zapnuté?

Jo dík, cestu přes Ovládací panely teď najdu, ale stejně na konci cesty není žádná položka, kterou bych vypnul indexování. V tom článku píší: "Vypněte indexování pomocí Start / Ovládací panely / (Programy) / Programy a funkce / Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows“ a tady odškrtnout volbu Služba indexování." Já ve Win10 ale takovou položku nemám.

[indexovani.jpg]