
Doporučte digitální fotoaparát okolo 10tis.
Ahoj, rád bych si pořídil nový digitální fotoaparát, prosím o radu, jaký by byl vhodný.
Požadavky : kompakt bez výměnného objektivu, pokud možno menší rozměr než jsou ultrazoomy, co nejlepší fotky za zhoršených světelných podmínek, pro fotky zachycující rychlý pohyb a prostě pro běžné "rodinné" focení.
Upřímně tomu vůbec nerozumím, ale co jsem tak četl, vybral jsem např. následující :
http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/olympus-tg -4/
http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/olympus-st ylus-1/
http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/sony-cyber -shot-dsc-rx100/
Cena by měla být okolo 10tis., ale klidně může být i o něco více, pokud by to mělo smysl :). Děkuji.
Ještě se dá sehnat: http://www.nikonusa.com/en/Nikon-Products/Product/ Compact-Digital-Cameras/COOLPIX-A.html
Jen to má pevný objektiv, což může být omezující. Kvalita fotografií bude kulervoucí (jen tedy ježkova Lumia 925 fotí lépe).
Ale notak. Nikde jsem netrvdil, že to fotí lépe než klasickej foták. Dovolil jsem si akorát porovnávat s D8 kamerou (a to jen zvuk) a byla mela.
Vždyť ne. Ale proč si nerýpnout, ne?
Děkuji za názory :) Olympus tg4 tedy škrtám a budu se dále rozhodovat mezi těmi druhými. Co se týče porovnání parametrů, vychází mi asi lépe ten Olympus, recenze na Heuréce mají oba dobré :)
Karel: Díky za názor, ale Fujifilm mě nějak moc neláká, alespoň jsem nenašel žádný, co by mě oslovil :)
FinePix X30 - má snímače i pro fázové ostření...
Za úvahu stojí Canon PowerShot S120. Světelnost f/1,8 taky není špatná. A hlavně, dá se nosit v kapsičce u košile a současná cena je jen kolem 7 kKč.