Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno náhlé sekání her a pc

ahoj, mam problem se sekanim her , hral jsem GTA V a z niceho nic mi hrozne poklesl framerate na 24fps , myslel jsem si , ze je to prehratim z toho vedra , ale neni ... dokonce mi ted i gta v zamrza... nevim si s tim rady , vyfoukal jsem prach , proskenoval antivirem a nic . nechapu jak je to mozny kdyz jsem do pc ani jic neinstaloval :( . predem diky za rady

Dej sem screen ze Správce úloh - zobrazit procesy všech uživatelelů a procesy seřadit podle vytížení procesoru. Žeby se to přehřívalo "zničeho nic - jen tak" je nepravděpodobné. Měřil jsi teploty? Zkus třeba program AIDA64 nebo HWiNFO64.

Taky sem dej screen z msconfig - karta Po spuštění.

To ti asi nikdo takhle na dálku neřekne, jestli odešla karta, když jsi ani nezměřil, na kolik se zahřívá.
Ty ostatní údaje jsou taky podstatné pro určení možného důvodu přehřívání (pokud se to přehřívá nadměrně). Tam ti neporadím nic, než zkusit jinou grafickou kartu.

Není možné, že bys to při tom čištění nějak posunul? Podle mě to vypadá na přehřívání CPU nebo GPU. Jak už ti tady radili, nejjednodušší je stahnout program OCCT a Aida64 a otestovat to. Taky bych doporučil program Malwarebytes Anti-Malware.

Pokud ti nejde internet, zajdi do nějaké hospůdky nebo kavárny kde je wifi a tam to můžeš stáhnou třeba do mobilu a potom doma nainstalovat do PC.

Už máš na PC připojení k internetu? Zkoušel jsi nainstalovat/přeinstalovat ovladače grafické karty?
V těch testech OCCP nebo Furmark se to chovalo jak? Taky se to sekalo? Hodnoty byly v normálu?
Test RAM proběhl uspokojivě? Otestoval jsi HDD? Tohle téma se stává jedním z těch "nekonečných".

podle me se muselo stat neco s hardwerem

Když máš takové podezření, tak si všechny komponenty musíš sám otestovat.
Gouglí je v tomto ohledu dost vstřícný:

[23456-jak-otestovat-jpg]

dnes jsem daval PC a behem par hodin mi volali ze je PC zavirovany a to byla pricina nizkeho frameratu , vsechny komponenty jsoh naprosto v poradku , v OCCT se chovalo vsechno jak melo , nic se nesekalo a teploty v zatezi byly slusne (kolem 50C CPU i GPU)... Vir byl v takovem stadiu , ze by ani malwarebytes nepomohl :/