Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rozměry styčné plochy cladiče CPU.

Dobrý den. Před časem jsem si koupil chladič CPU Arctic Cooling Freezer Xtreme rev. 2. Občas mám problémy s chlazením, už jsme to tu probíraly. Nakonec jsem zjistil, že rozměr styčné plochy chladiče jsou 30x30 mm. ale CPU 40x40 mm. takže část CPU není vůbec chlazená. Tohle mě vůbec nenapadlo, byl jsem přesvědčen že když kupuji chladič na sc. AM3 budou rozměry sedět. A teď otázka, jak zjistím který chladič má rozměry 40x40 mm.? Nikde to není uvedeno. Děkuji za odpověď. :beer:

loading...

1. Artic už dávno slušné chladiče nevyrábí.
2. Samotný čip není po celé ploše, ale přibližně v prostředku, viz třeba obrázky CPU pro skt. "A" (zdroj: Wikipedia)!
3. Nevím co jste kdy probíral se ženami opačného pohlaví, protože nejsem žena opačného pohlaví, pak mi to ušlo.

V tom problém nebude. Chladič nemusí pokrýt úplně celý rozvaděč tepla CPU. Důležitý je střed, tam se skrývá křemíkové jádro. Zkontroluj správné nasazení a třeba není dobře vyřešené proudění vzduchu ve skříni. Říkáš, že už jsi tu něco řešil. Nahoď kdyžtak odkaz.

No, každý říká - špatně nasazený chladič, ale, při startu PC mě teplota nepřevyšovala 73 stupňů a z ničeho nic je to na stovce. Je divné že jednou to je OK, a najednou se to přehřívá. A pak zase OK. proudění v bedně je v pořádku, v předu 2 ventilátory s poloviční rychlostí funí dovnitř kolem HDDisků, vzadu jeden větší vysává, + vysává i zdroj.

Takže na dvou pc jsem měl Athlon X2 5200+/5000+ tu teplotu co píšeš jsem měl taky s dodávaným boxem v klidu kolem ca 55C - 60C v zátěži kolem těch 85C i vejš na 90C se nic neděje vydrží i kolem 100C,měl jsem Gelid .T a v klidu kolem 45C v zátěži ca 65C.Prostě přepastuj a uvidíš,,taky to může teplotu ukazovat blbě koukal si i v biosu?.....(točí se ti tam ten točák dost lidem po roce i dřív odešel)

Jo, větrák se točí, ale s tou teplotou se nesmířím, koupím jiný chladič a dám si pozor aby ta dosedací plocha měla správné rozměry. Uvažuji o vodníkovi, vím že jsou dost drahé, ale budu mít alespoň pokoj. Kdybych ho mohl vyzkoušet abych věděl na kolik mě to uchladí, bylo by to fajn.

Jestli máš teplovodivou pastu, tak zkus chladič znovu nasadit. Při sundávání se podívej, jaký je otisk chladiče na rozvaděči tepla CPU. Jestli tam budou čisté místa (tam kde dosedal chladič), tak to sedělo blbě. Každopádně před nasazením očistit oboje a nenést novou pastu (na střed/proužkem/rozmazat - metody jsou různé, jsem zastáncem té první).

V AMD má pořád stejný rozteče a ten chladič je starej takže jestli nedosedá plocha na plnou plochu CPU tak to zmetek je, akorát divný že to zmiňuješ jenom ty a jinak nikde nikdo.( CZC nabídce od: 10. 5. 2011 )
Ohledně vodníka levný za nic nestojej a cpát ho k tomuhle HW je blbost podívej se na teplotu v biosu a pak to řeš dál to už si měl udělat dávno jak psal karel......

Jako takhle bych to neporovnával ty Box šlupky co dodávaj a třeba tenhle co stojí kolem litru,co asi bude odvádět teplo líp když to bude pokrývat komplet plochu nebo jenom části kdyby to byl chladič za 400 tak neřeknu nic,ale tohle jsem fakt u jinýho chladiče od 700 vejš neviděl....(nějakej Intel jsem viděl s boxem chladičem byl sice kulatej,ale i tak pokrýval celou plochu CPU)