Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win7 - indikátor sítě

Ahoj všem, potřeboval bych poradit takovou jednoduchou věc, ale pořád nato nemůžu přijít. Ve Windows XP i ve všech starších, indikátor sítě vpravo dole na hlavním panelu (ty dvě obrazovečky) ukazoval přesně jestli právě přenáším data nebo ne. Od té doby co mám Win7 tak je ten indikátor pořád stejný a nepoznám jestli se stahují data nebo ne. V čem je problém? Dá se to někde nastavit aby to ukazovalo aktivitu sítě?

tuto užitečnou funkci vždycky vypínám, jde o úplně zbytečnou ikonu, mě síť vždycky funguje. na kontrolu připojení je stejně nutný příkazový řádek.
pokud je v pc více síťovek a chci informaci, že některá není zapojená, stačí jen mít zatržené "upozornit v případě omezeného připojení". zmizí problém, zmizí ikona.