Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavit pořadí bootu

Dobrý den, na notebooku Asus X205TA se během downgradu z Win 10 na Win 8 odpojil disk, na kterém byly soubory předchozího systému a nyní se dostal do stavu, že při spuštění se zobrazí tato obrazovka: https://drive.google.com/file/d/0Bw0iClaTmX9rWGV6Q kFJbDM2YkE/view?usp=sharing . Mám připraven USB disk s Windows 8, jen je potřeba jej nabootovat, nicméně nikde v novém UEFI není možnost nastavení pořadí bootu jak tomu bývalo zvykem v BIOSu. Na internetu jsem našel, že pořadí by se mělo zobrazit, pokud se zakáže Safe Boot a povolí možnost Launch CFM, ta zde ale chybí úplně. Budu rád za jakoukoliv radu, děkuji.

• U "Asus X" se pokus drzet tlacitko <ESC> pro "BOOT MENU" hned pri startu PC. Pozor pc nerestartuj, musis ho opravdu vypnout a zapnout.
• Mas-li jeste na disku HDD RECOVERY oddil, tak instalaci spust z neho.

RECOVERY: Vyvolas opetovnym mackanim tlacitka <F9>, také pri startu, jeli recovery presentovano na HDD.

Znova díky, počítač má dva USB porty, z nichž jeden je zřejmě 3.0, protože v něm bios instalační flashku nenajde, v tom druhém ano, ale když jsem do prvního zapojil myš tak ji zas nenašel, situaci vyřešil USB hub do druhého portu, do kterého jsem zapojil flashku i myš. Instalátor můžu rozjet. Dík.

Mal si pouzit recovery od vyrobcu, a ne cpat tam nejaku vlastnu nekompatibilnu verziu W8.
Kluc W8 mas v ACPI, da sa pozret pomocou rweverything, v tabulke MSDM.
Kluc funguje len na stejnu verziu Win (OEM, a bez bing ak mas instalacku bez bing. Ak si mal od vyrobcu W8 with bing tak mozes pouzit len recovery, instalacka neni).