Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nový HDD

čau,
v notebooku mi umřel pevný disk, a chci si tedy koupit nějaký nový (hdd). Jenže se uplně nevyznám v parametrech, a nevím co přesně y ten disk měl splňovat.

Mrtvý HDD:
B3hZ

předpokládám žena velikosti a otáčkách nezáleží.

Pokud by se někomu moc chtělo, tak může zkusit najít přímo odkaz a nějaký konkrétní HDD, třeba z TS bohemie, a nebo Alzy. Spíš levější.

Děkuji

Jinak je nějaký rozdíl mezi SATA II a SATA III?, a je to zpětně kompatibilní?

• Ano rozdil bude jen v rychlosti, ale v tvém pripade, pro tvuj NTB bude stacit SATA II a HDD s 5400/ot
1) Seagate Momentus SpinPoint M8 "1T/1000Gb" SATA II - 5400/ot "*<KLIK-ZDE>*" '1500Kc"

Popripade muzes zakoupit HDD SATA III, ale nejdrive bych si na tvém miste overil, zda tva zakladni deska ci NTB vubec "SATA III "podoruje, ono SATA II s rychlosti 5400, je prakticky jedno zda je-li na II nebo III :-)

*on tam ten rozdil, v NTB pri normalnim uziti neni az tak v praxi poznat*

nezaznamenáš žádný rozdíl.

• Technicky vzato ano, ale bude také zalezet na velikosti soubou se kterym bude pracovat. Pak nuz dobra, jestli bych mel HDD s 8mo buffer nebo 64 za priblibzne stejnou cenu, koupit s 8 mo cache by mi neprineslo nic vyhodnejsiho jak u 16/32/64mo. :-)