Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výkonná zostava na strih 4k videa

Zdravím, v istom časopise som natrafil na profesionálnu zostavu pre strih videa, no zaujíma ma, či pre strih 4k videí so 60 fps a využívaním programu Adobe After Effects nejde už o prestrelenú (výkonom aj cenovo) konfiguráciu. Zostava:

procesor: Intel Core i7 5960X (Haswell-E)
zákl. doska: Asus X99-A (LGA 2011-3)
op.pamäť: G.Skill DDR4 32GB 3000MHz CL15
gr. karta: MSI GeForce GTX 970 4GD5T OC
disk SSD: Samsung 850 Pro 256 GB
pevný disk: 2x Seagate Barracuda 3TB, 7200 ot., 64MB
ďalšia kombinácia pevných diskov - ta istá, teda: 2x Seagate Barracuda 3TB, 7200 ot., 64MB
mechanika: nejaká spoľahlivá Blu-ray napaľovačka, napr. Asus BW-16D1HT
chladič CPU: NOCTUA NH-U14S
zdroj: Enermax Revolution X´t 730W gold
skrinka: Fractal Design Define R5
monitor: LG 31MU97

O diskoch Seagate som už čítal, že sú pomerne najkazivejšie, uprednostnil by som teda radšej značku Western Digital (neviem, či by sa hodili:
WD 3TB, 64MB, SATAIII, 7200 rpm, WD3003FZEX, ak by som ich chcel zapojiť do RAID 0 (jedna dvojica) & RAID 10(druhá dvojica))
a tiež sa obávam, či zvolený chladič CPU bude pri max. zaťažení postačujúci a či by nebolo výhodnejšie zaobstarať novší NOCTUA NH-D15 (tiež nemám tušenie, či sa vôbec zmestí do skrine a či spĺňa kompatibilitu s vybranými komponentami). Prioritou u mnňa je, čo najviac ušetrený čas pri renderovaní videí. Je dobré púšťať sa do takej zostavy, alebo by postačovala aj iná, nižšia cenová hladina (cenu monitora teraz neriešiť)

limit som si zatial nestanovil - pri tejto zostave mi vychadzalo okolo 3200 eur bez monitora. Nemam predstavu, co potrebujem k tomu, aby som nebol znechuteny dlhym cakanim pri renderingu efektov pri 4k videach (zatial 60 fps, casom mozno aj 120 fps). Samozrejme, cenu by som chcel tlacit dole, aby som nekupil zbytocne nieco, coho vykon nevyuzijem. Teda cenovy limit nemam, zaujima ma, co pre svoju pracu potrebujem. RAID boli takto doporucene v clanku: RAID 0 na zrychlenie ukladania dat, RAID 10 na bezpecne (zrkadlove) ulozenie spracovanych videi.

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2R4K012LM101 2VGO012TND012RA70135LU012FDI011Q7P022EOL012VML01
Máš tam GTX980, takže máš víc CUDA jader. (pro střih videa se to hodí)
Máš tam SSD od intelu a to rovnou 500GB. Místo těch dvou pochybných RAIDU tam dej jeden WD Black 2TB pro zbytek dat (co se nevejde na SSD) a ty 2 WD Green 2TB dej do RAIDU 10 a budeš mít zabezpečený data. Máš tam daleko spolehlivější zdroj od Seasonicu a pro jistotu jsem tam dal lepší chladič.

na 4K nebude jeden disk mít dostatek výkonu a IOPS. V takovém případě je výhodnější použít RAID.

Dále jsem poněkud na rozpacích z těch CUDA jednotek - nikde jsem nenašel popis SW, který hodlá používat, protože HW se navrhuje na míru softwaru, navíc (polo)profi střižny CUDA moc nepoužívají. Místo toho se používají specializované enkódovací karty.

edit: aha- After Effects jsou zmíněny.