Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přehřívání CPU po zapojení dvou monitorů

Dobrý den, potřebuji mít zapojené 2 monitory, ale po zapojení 2. monitoru se mi přehřívá CPU 104stupňů a více... tudíž se mi vypíná pc co 5 minut... Nevíte někdo jak alejspoň nastavit spojování obrazu přez GPU namísto CPU? Nebo jak se toho zbavit uplně aniž bych jeden musel odpojit? skoušel jsem i snížení rozlišení... nepomohlo.
Díky moc všem za odpovědi.

CPU- AMD athlon 64 x2 5400+ (bez zátěže 55stupňů)
GPU- Gainward GeForce 8800gts (paměti nedoléhají k chladiči... bez zátěže 55stupňů)
Monitory- 1.) SAMSUNG SyncMaster 205BW
2.) LG FLATRON W1946

Pokud je chladič na dotek chladný, tak je špatně nasazený. Pokud má procesor 100°C a chladič je na dotek chladný, tak je naprosto blbě nasazený. Nemá žádný smysl s čímkoli jiným laborovat. Až chladič sundáš, tak podle otisku v pastě uvidíš, jak seděl nakřivo. Chladič musí sedět dokonale celou plochou.

Tak mne napada...nemas chybu v samotnem CPU? Ja mel takhle pred X lety vzacny pripada kdy mi tohle same delal Athlon X2 5000+...

Taky teploty nad 100 stupnu ale chladic byl studeny i kdyz byl nasazen spravne...dokonce i "HC" odpojeni chladice pri behu a sahnuti na CPU ukazalo na spatne CPU...(o 100 stupnu bych si spalil prsty hodne rychle...tohle melo o dost min)

Nevim jak a proc ale cidlo desky/CPU(nevim kde je bylo) se proste v CPU pokazilo a ukazovalo nesmyslne teploty...

O "obou" trech ktere jsem mel...jako boxovy tak 2 dalsi ktere uz byly koupene...ten posledni si presne nepamatuju ale ten druhy byl Arctic Cooling Alpine 11 PRO...(pozdeji dobre slouzil na AMD X4 640) a i ten byl byl studeny...respektive "zahraty" od CPU ale ani nahodou ne nad 100% jak hlasaly programy...

Nema cenu resit proc a jak...ne tady na poradne...pamatuju ze jsem to tady resil a bohuzel mi nikdo nedokazal poradit...
Proste vada CPU(bylo zkouseno na 3 deskach a s 3 chladicich)...to same jine CPU(3800+ a 4000+) obe CPU zkousena na desce kde byl moje 5000+ a fungovaly dobre...