Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 10 - Nefunkční zvuk a nabídka start

Zdravím, mám takový větší problém s systémem Win 10. Před nedávnem jsem svůj systém win 7 upgradeoval na win 10. První dva dny bylo vše v pořádku ,ale pak mi z ničeho nic začal vypadávat zvuk nejdřív se mi to stávalo 2x do dne ,pak klidně i 5x a ,pak se to stávalo klidně každou hodinu.Pak to sice znovu naskočí ale je to strašně otravné. Druhý problém zahrnuje celkové prostředí systému které se zadrhává , když kliknu na tlačítko start tak se nic neděje nebo chci rozkliknout přes plochu "Přizpůsobit" ale vyskočí mi error s tím že k souboru není přidružený program... Četl jsem že od win 7 či 8 by se to nemělo hardwareovou náročností nijak lišit takže opravdu nevím jak to řešit. Hledal jsem už desítky návodů jak tyto problémy vyřešit ale většinou jsou dost primitivní a tak nefunkční. Takře kdyby někdo tušil čím by to mohlo být způsobeno tak budu velice rád za jakoukoliv pomoc. :)

Děkuji sice mi to nepomohlo ale děkuji za snahu. :) Vyřešil jsem to tím že jsem odinstaloval staré ovladače (zvukové karty) a jelikož byli kompatibilní pouze s win 7 a níže tak jsem nainstaloval ty které jsou kopati. alespoň s win 8.1 a vše je ok. A to zadrhávání jsem si odůvodnil malým výkon PC.

Četl jsem že od win 7 či 8 by se to nemělo hardwareovou náročností nijak lišit

to souhlasí. jestli stíhal minulý systém bez problémů a tento ne, je problém jednak v ovladačích, jednak v instalaci ze starého systému jako aktualizace místo čisté instalace bez starých nekompatibilit.

příkaz pro opravu systému "sfc /scannow" se spouští v příkazovém okně cmd.exe