Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lepší herní gafická karta nebo Crossfire ... _

Ahojte,
moje sestava je:
CPU INTEL Core i5-4460 (3.2GHz, 6MB, 4j) LGA1150 Haswell 84W,
GK MSI AMD R9 270 GAMING 2G DDR5, HDMI, DVI, DP, 256bit
MB MSI Z97 PC Mate, s1150, Intel Z97, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX
Zdroj Seasonic (Energy knight) SS-500ET T3 500W BRONZE 80PL
8GB RAM, Win 7 pro, monitor 22" 1920x1080

Synové využívají počítač na hraní her (Far cry 3,4, COD ...)a stěžují se na slabý grafický výkon.
Doporučíte mi lepší grafickou kartu, příp. druhou kartu k této stávající do dual Crossfire ?
Příp. změnit něco jiné?
Díky

FarCry 3 by to mělo zvládat na plné detaily, rovněž COD ve fullHD bez potíží. Jaké mají FPS při hraní? (program FRAPS - pro kontrolu)
FarCry 4 se potýká s tzv. micro-stutteringem a ten se dá částečně omezit vhodným nastavením (výkonnější karty mají stejný problém, takže budete pravděpodobně tam, kde jste teď).

Návod na omezení záseků ve FC4: KLIK

Jinak doporučuji mít stále aktuální ovladače na gpu a udržovat počet spuštěných procesů při hraní na minimu, rovněž zkontrolovat, zda nemáte malware, bitcoin minery z důvodu warez verzí (použít programy mbam, adwcleaner).

Tak zrovna Advanced Warfare má na maximální detaily poměrně přehnané nároky, obzvlášť, jestli hrajete multiplayer, v tom případě snížit vyhlazovaní atd., pohledem to zas takový rozdíl nebude, anebo pořídit výkonnější kartu (ovšem co jsem projel forum, tak i karty vyšší třídy mají problémy - poděkujme vývojářům). Osobně si myslím že je to prozatím zbytečné, ale je to na vás.

Díky za odpověď. Pokud bych se rozhodl koupit lepší kartu, jakou mi doporučíte vzhledem k ostatním komponentům? Je lepší koupit výkonnější kartu nebo využít dual Crossfire? Dá se udělat Crossfire se stávající a k ní výkonnější kartou?

Záleží kolik do toho chcete investovat.
Crossfire bych volil pouze v případě silnějších karet, 2 x 270tka by nebylo tak dostatečné, jako jedna nová, výkonnější karta. A crossfire v kombinaci ta vaše + výkonnější je hloupost.
Navíc crossfire žere víc energie, je potřeba novej, výkonnější zdroj, je tu větší pravděpodobnost že jedna z karet odejde a trpí řadou problémů co se týče kompatability s hrami atp.

Osobně bych ještě počkal alespoň rok možná dva, než začnou vycházet náročnější hry a až se karta nebude chytat na full HD a vysoké detaily u více her, pak bych kupoval jednu, novou, high-end kartu cca kolem 9-10 tis.