Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RPD vo Windows 2000

Zdravim, kolega sa ma pytal, ci je implem. vo Windows 2000 RPD (vzdialena plocha - ako vo Win XP), pripadne, ci je doinstovatelny z Inst. CD pre W2K.

Pytam sa preto, lebo tu mame len WXP PCs, takze nemoze overit ako to funguje na W2K.

(viem, ze su rozne VNC free, ale to nechce, pytal sa specialne na RPD pre W2000)

dakujem.

vo Win2k PRO nie je implementovany RDP (ako server). Jedinoy dostupnou moznostou je instalacia Windows 2000 Terminal Server Eiditon + zakupenie potrebneho poctu licencii (podla toho kolko pouzivatelov sa bude prihlasovat)

Upřesním jen, že Windows 2000 Server "Terminal Server Edition" neexistuje - nejspíš záměna s NT 4.0 TSE. Na rozdíl od něj mají Windows 2000 Server administrační mód, kdy můžou vzdálenou plochu používat administrátoři do celkového počtu dvou připojení, bez jakékoliv terminálové licence. Zakoupením licencí a přepnutím do aplikačního režimu se dá počet potom zvýšit.