Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr hotové PC sestavy

Ahoj, jelikož mé 12,5 leté PC sestavě dochází značně dech, pohlížím se po nové sestavě, která by měla bez zádrhelů zvládnout běžné kancelářské programy ale i nějaké ty hry (Battle of Britain). Celkem mi padly do oka tyto sestavy :
https://www.alza.cz/hp-pavilion-500-516nc-d2357776 .htm
https://www.alza.cz/hp-pavilion-500-528nc-d2866744 .htm

Jsou takovéto sestavy kvalitní, nemají třeba nějaký slabý článek, nebo nejsou předražené ? Děkuji moc za fundované odpovědi.

Našel jsem si vlákno s doporučenými sestavami
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=932&t=1131316 &sid=578d9a32ef99b9665ef2c4fd9c15b49e
a výkonově jsou podobné, možná i horší jak ten hp v mých odkazech (dle mého absolutně neznalého odhadu)-je tam jen 2GB graf. karta a v těch Pavilionech je 16GB chache pro zrychlení systému .. jde mi o to, jestli v těch firemních sestavách není třeba slabý zdroj atp..
Výkon té sestavy, co uvádí jezekhifi je vyšší ?

Protoze kamarad ze stredni ten fx6300 koupil a mel ve vsech hrach min fps jak ja stim i3 nekdy okolo 5 nekdy 10 a to mame stejny graficky karty tak ho prodal a koupil si sestavu s i5 a rikal ze te amd fx 6300 neni dobrej a ze je starej, tak jsem se chtel zeptat proc ho tam davate, odkazu jsem nasel hodne ty nepotrebuju, jsem spis myslel ze mi to vysvetlite v cem je lepsi, ale nevadi aji tak dik :-)

Dávám tam FX 8300 ten je lepší na vícevláknový aplikace a na hry je srovnatelnej s I5 ta je lepší akorát tak na starý single core hry/aplikace ,novej DX12 využíje víc jader takže 8,6 jádra na tom budou líp ,stručně takhle.
(jinak ten FX6300 je dobrej taky v rámci ceny ,porovnej si co stojí I5 4460 a ve hrách záleží hlavně na GPU kterou si nenapsal,takže třeba k tý R7 370 stačí bohatě i ten FX6300):-)

Jo jeste nekde sem cetl, ze ten cpu bos je jen teoretickej jo?

• No jak se veme, v kazdém prípade nic sami nemērí, je to jen porovnání dle vysledku tretí strany, jako passmark, mark etc, vysledky na CPU Boss musís brat radeji s rezervou,jelikoz jde spíse o orientační vysledek.
• Co se tyče toho tvého i3, ve vētsine s vyjímkou her opravdu zalozené na multithread (jako crysis 3 etc) bude ve hrách vykonejsí, ono je stale víc her co jsou "single", celkovē bych také radēji obsadil ten i3.
• Co se tyče toho DX12, tak jestli nepouzívás Windows 10, tak DX12 stejnē mít nebudes, kde vyhoda dejme tomu ve windows 7 bude zase i3 lepsí volba jak zmíneny FX6300.

• Jestli na starsí hry (nemyslím prímo OLD Games :-) ), tak velmi slusny vykon ti podá zmínēny <i3 4130 2/4 logické procesory> + tvá s <R7 370> která podá lepsí vykon jak i s "FX83xx" :-)
(nepocitaje ze socket "1150" dokaze podat lepsi mozny UPgarde jak AM3 +)

Teda do I3 bych nešel ani náhodou FX 8300 je něco jako testovanej FX 8320E ,I3 4130 slabší než I3 4330 tak si to porovnej,jako nevím jestli nikdy nebudeš a nechceš hrát nějaký nový hry když na to máš slušnou GPU ,jinak zmíněnej možnej budoucí upgrade ti je k ničemu když je novej soc 1151....(máš tam systém W8 ten si můžeš nechat upgradnout na W10 a tím pádem využít v novejch hrách víc jader kde se nebude I3 lapat v DX12)www.ddworld.cz

• Kde se bude lapat v dx12? To jedinē s Windows 10 a az taky náké hry DX12 také vyjdou.
Promin, ale nazor UPgrade k ničemu "protoze je 1151" to je pēkná konina, protoze na 1150 nejsou snad procesory na UP...? Kolik je jich na 1151?
(Kdyz uz tady ustavičnē opisujes náké chytrosti z článku, tak si to aspon porádnē prečti nebo zmēn distibutora)

Když staví po dlouhý době sestavu tak nebude za chvíli dělat asi upgrade a až by někdy v budoucnu chtěl tak už taky nemusí nic bejt jenom bazar.Ohledně systému když tam má W8 tak si může nechat rovnou upgradnout na W10 s DX12 a hry jsou tu za chvilku pro DX12 ,je to na něm ať se rozhodne sám...(nevím co kde opisuju hodil jsem srovnání podobnejch CPU)