Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodej notebooku v aukci

Ahoj, zkratoval nam notebook lenovo g700, s jistotou vime, ze deska zkratovala po graficky cip, dale jsme uz v servise nesli, nemelo cenu porad doobjednavat dalsi cipy. Jinak rikali ze vse ostani je funkcni, LCD 17`, 1TB disk, porty aj. Chceme notebook prodat na aukru.Jakou by jsme meli dat pocatecni cenu? a nebo by bylo vyhodnejsi prodat notebook po soucastkach? Notebook jsme koupili pred rokem a pul asi za 15 tisic. Diky

Aha, to ale v prvním příspěvku nebylo, ale to je jedno. Ale jak řekl kolega, toto se opravdu prodá za 2 tisíce a to je vše. Bohužel nějaké porty nebo displej nikoho moc nezajímá. Většina k tomu přistupuje tak, že když to nefunguje, tak to nemá skoro žádnou hodnotu.

To je pravda. Takže použít moji první radu: Jít do obchodu a omlátit jim to o hlavu. A na nějaké kecy, že za to může nabíječka, tak klidně pohrozit ČOIkou. Už jsme to také jednou použili a najednou se jim chce.

Meli jsme to u cloveka co mel jakysi servis-dilnu, soukromnik, a kazdych 14 dni nam volal ze jakmile tam dal novy cip tak se zjistilo ze je zkratovany dalsi, konektor byl vypaleny. Posilal to z ciziny, ze pry to v cesku neni k sehnani, takze to trvalo dva mesice. Po zjisteni ze ani pri vymene grafickeho cipu ntb nefunguje tak jsme si o vzali domu protoze by se oprava prodrazilaprodrazila a nebudu cekat kolik jeste nasledujicch cipu je zkratovalych.

Tak niekto kto udajne menil BGA chip tak musi mat drahe a specialne vybavenie, takze to nebol nejaky garazovy trt, ale principialne keby bol naozaj niekde skrat za menicom tak sa DC menic vypne a nebude tam nic zhavit, ale ok to je uz asi jedno. Ked to neopravil tak smola. (moze byt nejak nalomena doska alebo co a nejak posrate spoje vo vnutornych vrstvach apod)

Ale otazka je ze co si s tym robil, ze tam nieco v tom odislo. Samotny konektor nic nepokazi.
Ked uz do babral do dosky a menil tam suciastky a BGA chipy a ktovie co tam posral este viac tak to predas uz len na suciastky - display, klavesnica, chasis, baterka ak este je k niecomu, apod. Dokopy mozno 3-4 tisic zavisi ci to zrovna niekto potrebuje a kolk oje ochotny za to dat.

BTW. islo mi len o to ze ak si len o to zakopol a bol poskodeny len konektor, tak sa v prvom rade treba zamerat na konektor a jeho okolie, ine veci sa tym neznicia, a uz vobec nie tak ze by niekde bol skrat. (ked uz tak sa skor zlomi doska a teda spoj tam nebude kde bol, a ne naopak).

Nabijecka byla v pohode a doma pri pokusu to nabit to zkratovalo a po vymene konektoru nam pak v servise ukazoval ze ten zkrat presel dal a ukazoval nam to prehrivani na papiru. To ze to zkratovalo jsme zjistili az v servise, pravdepodobne pri tom nabijeni. Prvotne jsme chteli jen vymenit konektor.

OMG :-D
Co to znamena "pri pokusu to nabit to zkratovalo"? Napisalo to na obrazovku SKRATUJEM?

Notebook musi fungovat aj bez nabijacky s baterkou, ked je posahany konektor. Vseobecne skrat sa meria ohmmetrom, menice sa kontroluju osciloskopom apod, a ne prikladanim papierika. Dost pochybujem o schonostiach toho pana, ale opravovat boardy je velmi tazke a problematicke (casto aj nemozne), takze kasli na to je to uz mrtve.