Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem usb predlžovák stop hardisk

čaute môže aktívny 10 metrový usb predlžovák spôsobiť nejaký väčši odber energie z portu,aby došlo k zastaveniu hardisku a tým nespustením systému? zdroj by som nevynil bol kôli tomu menení za silnejší ,bez zmeny.

Kde jsi sehnal desetimetrovej USB kabel? I k zařízením s vlastním napájením nebývají delší jak 5 metrů a už to je dost na hraně.
USB kabel k externím harddiskům musí být co možná nejkratší. Ne proto, že by se nespustil systém vlivem většího odběru, protože přes USB prostě víc proudu neprocpeš, ale proto, že se Ti harddisk prostě neroztočí. Na obyčejném (tenkém) káblíku většinou přestávají externí HDD fungovat už při délce nad 1 metr. Pomohl by jenom aktivní USB hub. A i tak - délka 10 metrů bude fakt problém.

V životě by mě nenapadlo, že mluvíš o interním disku v bedně. Proč potřebuješ uvnitř v PC mít 10metrovej kábl? Máš snad tak velkou bednu? :-?
A proč posíláš odkaz na USB prodlužovačku, copak máš vevnitř v PC USB disk? :-?

Som z toho voľaký zmätený...

spôsobiť nejaký väčši odber energie z portu

tvůj problém není větší odběr energie, ale úbytek napětí na tom šíleném kabelu. Proč myslíš, že u těch disků bývá kabel tak 15cm dlouhý?
EDIT:asi nechápu o čem mluvíš, když ne o externím disku.

usb zaručuje přenos signálu do 5m. ten tvůj kabel má v polovině převodník (tvarovač signálu). ale nemá žádný aktivní zdroj napájení - myš nebo klávesnice za tím budou fungovat, ale potřebné napájení (rozběhový proud disku) tím neprotlačíš ani náhodou.

ještě že už jdou prázdniny do pr...

budem odpovedať ,len korektným ľuďom nie tým čo si tu vytvárajú vlastné príbehy a robia srandu to nemusí radšej nikto ani odpovedať.ano lední br.na usb je ,len pripojený senzor na myš nič iné.je tam predsa písané a preto som ho aj kupoval ,že je aktívny.mám komp pripojený aj na tv v obyvačke ,preto to bolo nutné, aby myš fungovala ,bez prerušenia,pretože jej v ceste stojí 15 cm železobetón.mám však podozrenie ,ako píšeš ,že ten odber bude veľký a preto pri štarte na logu niekedy cc raz za týždeň komp zamrzne.toť vsjo.

Cože? ::)
Teď už jsem toho teda fakt jelen... nebo naprostej magor, fakt nevím.
Už si ten Tvůj příspěvek čtu podesátý, snažím se to rozluštit (psaní v jedný větě je fakt magořina), čumím na to jak tele na nový vrata, a furt nic, zatím mi to nedocvaklo.

Dovol, abych to zrekapituloval:
- nadpis dotazu zní "usb predlžovák stop hardisk". Z toho jsem logicky vydedukoval, že máš na USB prodlužovačce připojenej harddisk a ten se Ti nerozjede.
- pak jsi napsal, že máš na mysli nikoli externí ale interní disk (proč ale - když je interní - bys ho měl napíchnutej přes ten USB prodlužovák???)
- no a teď do toho mícháš myš? Respektive senzor? Jakej? A co teda ten disk? Fakt, asi sem totální blbec, ale hlava mi to nebere...

..

AHA!!
Tak jsem si to vše přečetl asi tak pojedenáctý a konečně už mi to asi docvaklo!
Sedíš u TV, ta je v jiný místnosti než PC a potřebuješ ho ovládat myší. Protože ale na takovou dálku bezdrátová myš nefunguje (15 cm železobetonová zeď), použil jsi onen USB prodlužovák, který jsi zapojil normálně do PC a vyvedl jsi ho do obyváku a do něj jsi připojil senzor k myši.
No a když jsi to takhle zapojil, tak Ti asi 1x za týden při startu zamrzne počítač.

Potvrď prosím, že je to takto, případně to uveď na pravou míru.

Sakra, chlape, to jsi to nemohl takhle popsat hned v prvním dotazu? Pravý stav věci jsi úspěšně maskoval jak partyzán u výslechu na Gestapu. Pochop, že tady odsud je na Tvou obrazovku velice špatně vidět, křišťálová koule se mi někam zakutálela a věštění z kávové sedliny vykazuje značné nepřesnosti. ;-)

Takže základní dotazy zní:
1. když ten prodlužovák vytáhneš, k zamrznutí PC nikdy nedojde?
2. v jakém přesně místě bootovacího procesu nebo nabíhání Windows dojde k zatuhnutí? Co vidíš na obrazovce? Jak víš, že se "zastavil harddisk"?
3. pokud máš ten USB prodlužovák píchnutej v předních portech, zkus ho přepojit do zadních portů a vyzkoušej, jestli se bude tuhnutí objevovat.

je zapojení v zadných portoch a zamrzne to ,ako som písal na logu windows spôsobom ,že pri nábehu loga zatuhne.proste je vydieť ,len zamrznuté logo ,ako keby si urobil screen ,alebo fotku a ďalej sa to nehne.proste ten disk,ako keby prestal reagovať.ano začalo to všetko po napojení usb pred. a robí to aj na predných portoch.

Hmmm, těžko říct. To může mít řadu důvodů.
Možná je ten prodlužovák vadný (studený spoj), možná opravdu vadí konkrétnímu zařízení (viz Jirka44), může to souviset s délkou odezvy zařízení, atd....
Můžeš se podívat do prohlížeče událostí, jestli tam nenajdeš nějaký chyby z doby zamrznutí, ale pravděpodobně to bude čistý, když to zamrzá při nabíhání systému.
Se "zastavením disku" to nebude opravdu mít nic společnýho, prostě zamrzne program (třeba startuje zrovna ovladač k myši a nedostane včas odezvu od zařízení a sekne se). Zdroj jsi kvůli tomu měnit nemusel, ty odběry USB jsou minimální...
Ale teď mě napadly ještě další otázky:
1. co to je za zdroj (watáž a značka)?
2. kolik zařízení máš při startu PC na USB zapojeno? Pokud jich máš víc, zkus je před startem PC odpojit, jestli se to opět zasekne. Případně nastartuj PC bez té prodlužky a zapoj ji až když bude systém naběhnutý.

zo zdrojom to naozaj nič nemá a kupoval som ho zbytočne pred tým som mal 350w merkury teraz 600w značku teraz z brucha neviem.
napojené sú proste 2 myši 2 klávesnice káblové a bezdrátové , ďalšie 2 stereo repráky do obyvačky ten usb predlžovák pripojený je monitor plus tv a to je asi všetko.

Jestli ten 600W zdroj je kvalitně stejná sračka jako ten 350W Mercury, tak to klidně tím zdrojem může být (ale to by se pak zasekávání mělo projevit i bez toho prodlužováku...)
Spíš mě ale zaráží ty 2 myši a 2 klávesnice - to máš jako jednu sadu u PC a druhou přes ten prodlužovák v obýváku? Zkusil už jsi všechno z USB odpojit - mimo ten prodlužovák - jestli to bude stále zlobit?

Ideální řešení Ti zřejmě nejlépe popsal brtník níže ("přidat do sítě další počítač*")

pridať dlší komp to ho mám ísť,ako kúpiť?drátove sú v izbe drátom bezdrátu je myš cez predlžovák klávesnica je v prednom porte tá neseká ide v pohode tam aj to čo prejde cez stenu stačí pri pohybe myši musí to spojenie byť kvalitnejšie.

pridať dlší komp to ho mám ísť,ako kúpiť?

Ano, ale přečetl jsi tu odpověď od Brtníka celou? A hlavně - porozuměl jsi jí?

...přidat do sítě další počítač*:
- buď bude telka připojená přes nějaký ten "rikomagic mk802"
- nebo hodnotnější mmc centrum (mini pc zotac) s vlastním diskem / přehráváním filmů ze sítě přes dlna
- nebo použiješ vzdálenou plochu/vnc pro ovládání pc přes síť
*) počítačem může být klidně raspberry2 s prostředím kodi (bývalé xbmc)

A promiň, ale zbytek Tvý odpovědi fakt nepobírám, zejména úseky:

... drátove sú v izbe drátom bezdrátu /tak jak teda???/ ... tam aj to čo prejde cez stenu ...

Můžeš to napsat ještě jednou s pořádnou interpunkcí (tj. oddělovat pečlivěji věty/myšlenky tečkami či čárkami)?

No jo, proč se tady vlastně namáháme, že?
Vezmi na vědomí, že příčiny takovýchto chyb se hledají opravdu hodně blbě a není to práce na pár minut či hodin. Prostě bez otestování chování PC při vypnutejch USB zařízeních nikdo nic nezjistí.
Ale jak už jsem tady dnes jednou psal, je to Tvůj problém...

no ani já to nepochopil, fak nevím, proč to nešlo normálně napsat hned.
když to nepravidelně havaruje, úbytek napětí na 10m kabelu bude větší, než se myši líbí. anebo tvarovač signálu holt netvaruje jak má.

nevidím jiné rozumné řešení, než přidat do sítě další počítač*:
- buď bude telka připojená přes nějaký ten "rikomagic mk802"
- nebo hodnotnější mmc centrum (mini pc zotac) s vlastním diskem / přehráváním filmů ze sítě přes dlna
- nebo použiješ vzdálenou plochu/vnc pro ovládání pc přes síť

*) počítačem může být klidně raspberry2 s prostředím kodi (bývalé xbmc)

Nechápu co vůbec zkoušíš. To jako chceš používat systémoví disk přes USB, proboha proč? Ani si nejsem jist jestli to u Windows jde, teda jestli máš Windows. Jak už je psáno USB kabel musí být co nejkratší. Ten tvůj aktivní kábl, tedy jestli vůbec k něčemu je, tak je na nějaká jednoduší zařízení.

Napiš důvod tvé operace a možná vymyslíme lepší řešení.

Co na tom nechápeš?Vždyť to píše jasně:hard disk je pevný disk,co nejde ohnout.Čili externí je asi soft disk,tj.nějaký měkký.On když je v plastu,tam opravdu ten plast trochu měkčí je. :-D
A když myslí myš,napíše stop hardisk.Úplně jednoduché pro všechny absolventy MŠ.
edit:
Ale už to začínám chápat:

flipo [188.167.133.xxx], 20.08.2015 12:13
značku teraz z brucha neviem.

-možná kdyby myslel hlavou,šlo by to líp.:-)

PC moze zamrznut z milion roznych dovodov, ale ani jeden z tych moznych dovodov neni odber nejakeho kabla.
Ked chces riesit mrznutie PC, tak musis najprv zistit preco to mrzne, bud citanim event vieweru alebo pokusmi.

Inac bezdrat mys funguje aj na vzdialenost nejakych 5m tusim, mozno aj na 10, neviem naco ti je 10m kabel.