Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Integrovaná zvukovka AC 97 Realtec

Zdravím. Mám desku Asus P4P800-E De luxe s integrovanou zvukovkou Realtec AC 97. Reproduktory chrčí a šumí. Když připojím do pci slotu obstarožní SB Live 5.1, tak je to v pohodě. Je to důvod k reklamaci? Je to opravitelné? Skoušel jsem 3 ovladače, ale stále to samé.
Díky za pomoc.

Integrovaná zvukovka může chrčet z důvodu nevhodného návrhu desky (signálové spoje jdou blízko vstupů nebo je kříží, nebo jsou vstupy špatně odstíněné...). Chtělo by to asi vyzkoušet jiný kus desky a pak bys poznal, jestli je to konstrukční vada nebo jestli je vadná přímo tvoje deska.