Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WD RED nejde načíst - co dělám špatně / jak poznám špatný HDD?

Ahoj,
koupil jsem 3TB WD RED, původně do NAS, ale zatím jej chci šoupnout do normálního PC. Mám tam už jeden SATA disk, tedy napájení + takovej ten červenej data kabel vedoucí do SATA konektoru na desce (třeba SATA1)

teď tam teda dám tenhle 3TB WD RED, připojím na další větev napájení, beru novej kabel, šoupnu to třeba na SATA2. V Biosu nic nedělám.

Výsledek: DISK ERROR, ve WIN se nehlásí.

Zkouším to v jiným PC, stejnej výsledek. V disku to navíc cvaká podobně jako u auta zvuk blinkrů.
Dá se pochopit jestli něco dělám špatně? Může být disk kaput? Nejsou tyhle disky vůbec jen do NASu?

Díky
Ondřej

wd red je spotřebák, funguje v pc.
protože 3gb, tak gpt typ disku. nas si ho pak stejně zformátuje po svojem.
neříkal jsi, co píše bios - měl by ho normálně vidět.

V disku to navíc cvaká podobně jako u auta zvuk blinkrů.

to neznám, asi někomu cestou upad. já ho mám v nasce a není slyšet.

Podle tvého popisu,to vypadá,že disk je vadný. Ten "blinkr" je hlavička,která asi nesystematicky běhá po povrchu. REKLAMUJ.Disk je doporučován do NASu pro lepší vlastnosti,jinak je to použitelné kdekoliv v PC,taky je dražší.

Ak ti disk cvaka tak to znamenaju dve veci =
1. Bud ma zle/málo napajania (elektricke),,, alebo si zle zapojil kabel na napajanie (to je ten široky)
2. Ze je vadny od vyroby.
-----
Taky priklad ti napisem ze ked napriklad mas šuflik na Disk a ten disk je 7200 otačkovy a ty ho zapojis do PC iba s jednym USB tak ten disk ti zacne cvakat lebo ma malo napajanie/elektriky.