Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pc běží ale monitor neukazuje žádný vstupní signál

Ahoj mám starší pc amd athlon 64 4000+ ,ram 2gb ,hdd 250gb, evolveo 450W, Nvidia 7600GT,Asus M2N DH

U pc jsem zkoušel vyndat ram ta je ok,vyndal jsem gpu setřel jsem prsty sběrnici na kartě a vložil zpátky,cpu jsem vyndal prohlídl kontakty dal zpět,zkusil jsem vypojit všechny konektory a zase zapojit ani jedna z těchto věcí nepomohla.

Díky za rady.

Do budoucna - žádný kontakty neotírej prsty, je to strašlivá blbost a toho, kdo ti to poradil profackuj.
K tvému problému, nepíšeš, jestli ten PC vůbec někdy fungoval, kdy se začal tento problém objevovat apod., takže do začátku poradím - vypni PC, odpoj ho od elektřiny a na základní desce najdi knoflíkovou baterii - tu vyndej a po cca pěti minutách vrať zpět a PC zapni, tím se resetuje BIOS do default nastavení. Pokud máš krom té Nvidie i integrovanou grafickou kartu, ozkoušej, jestli signál nejde přes ní, pokud jí máš, taky vyzkoušej odpojit tu Nvidii a zapnout PC jen na té integrované, rovněž by bylo dobré na něčem ozkoušet, jestli neodešel monitor. Poznatky sem poté napiš a posuneme se dál ;)

Monitor je funkční zkoušel jsem na druhym pc.

Pc do těd makal bez problemu.

Při otírání kontaktů jsem měl připojenej pc do zásuvky adržel jsem se bedny ktera byla uzeměná.

Integrovana gpu buhužel v pc neni.

resetnout bios jsem chtěl udělat jako poslední ale jdu to zatim udělat než mi jinak poradíte.

Nejde ani tak o statickou elektřinu (i když to je taky dost závažný ) jako o to, že ruce mají na sobě pot a pot způsobuje, že kontakty korodují. Napiš, jestli se na GPU roztočí větrák a napiš, jestli je v bedně malý repráček, ten v případě problémů pípá tzv. Beep Code, který dost napoví, dále se podívej, jestli tvá grafika nemá přídavné napájení (Nevíme, jakou verzi tý grafiky máš)

Co klávesnice - rozsvítí se? Jsou dvě možnosti, buďto odešla jen grafika a PC startuje, jakoby se nic nedělo, jen to nevidíš, nebo odešlo něco jinýho a PC nenajede ani do BIOSu. Vhodné by bylo PC obrat o všechno, co nepotřebuje nutně k najetí do BIOSu a zkusit, tedy odpojit všechny RAMky až na jednu jedinou v prvním slotu, vyhodit disk, mechaniku, přídavné karty, prostě vyzkoušet jen základ. Každopádně zkušenost praví, že bude v řiti právě ta grafika, nejlépe by bylo sehnat si na chvilku od někoho jinou a vyzkoušet ji.

Po něčem se ti kouknu, ale k tomuhle CPU to bude low-end, nemá cenu kupovat drahou grafiku, kterou ten CPU bude brzdit.
Než půjdeš koupit novou grafiku, vyzkoušej si nějakou - třeba od kamaráda, mohlo odejít téměř cokoliv a bez monitoru na to nepřijdeš :P

Tak tak, nemáme křišťálovou kouli (Zapomněl jsem jí v práci), takže ti nemůžeme říct že to je na 100pro ona, pokud to vyzkoušíš a zjistíš, že skutečně odešla grafika, tak jako náhradu můžeš klidně použít GeForce GT210, výkon je dost podobný a cena je příjemná. Použitej CPU stejně nedovoluje žádný grafický a herní orgie ;)

:D Ještě se neraduj, už jsem viděl spoustu umírajícího HW jak běží z posledních sil, ale taky to může být prostě tím (Neber to ve zlým) že jsi to špatně poskládal :P (Málo zatlačený konektory apod. No uvidíš časem, kdyžtak se tu zase potkáme :D