Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač se spustí, ale není žádný signál

Zdravím, dnes jsem si chtěl složit vlastní pc( prej to je jako sloziteji stavebnice) ale nechodí jak má. Disk i cd romka je zapojena do zdroje a do zakl desky, cpu tez, grafika neni zapojena do zdroje není jak nema pci-e konector (msi twin frozr gtx 750 ti), Počítač se spustí ale není žádný signal.
Nevíte kde jsem mohl udělat chybu ?
Změna předmětu, původně: PC zapojení
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

• Mozná si zapojil monitor do základní desky, na místo do grafické karty, kde BIOS pri pritomnosti PCIe karty, prepne video vystup do tohoto slotu :-)
• Sel by SCREEN zapojení napájení do zakládní desky?

• Tady to není hra na hádanou, nechces alespon udat zbytek sestavy + ten screen zapojení napájení na základní desce? :-)

Ještě mně napadá, když stavíš první PC, nanesl jsi na CPU teplovodivou pastu? Jestli jsi CPU přiložil "na sucho", deska tě nemusí nikam pustit, protože jí příliš rychle naroste teplota u CPU. Chtělo by to uvést víc info, taky třeba, jestli jsou komponenty nové, nebo použité?

• Proboha svatého, pc pusti i bez thermické pasti...

• BIOSu je zcela jedno jedno, jestli tam ta pasta je nebo nebo, PC se da puzít i bezní, ta pasta je jen vodič a k vyplnēní vzduchovych bublin, mezi coolerem a CPU.

BIOS si opravdu pasty nevšímá, to máš pravdu, ale monitoruje teploty, pokud nepoužiješ pastu a jen tak tam flákneš chladič, kterej nemá nijak dobře vyleštěnou základnu, je přenos tepla bídnej a teplota rychle roste. V tu chvíli BIOS zaznamená vysokej nárůst a PC vypne, protože slouží jako ochrana proti přehřátí.

Odkaz není třeba, už to tady dávno studuju, jediný, co jsem se zatím dozvěděl, že deska tenhle CPU podporuje, ale musí mít určitou verzi BIOSu, každopádně nikdo si na netu nestěžuje, že by dostal tu verzi BIOSu, která ho ještě neumí. Tam teda asi problém nebude. Co je divný je to, že se nerozsvítí klávesnice, jakoby vůbec z desky nešel proud. Test bez disku a mechaniky jsi zkoušel?

Jedna z dalších klasických rad je, že pokud sestavuješ PC a máš nový věci a přesto PC nenaběhne, tak ho rozeber a slož znova, pořádně si překontroluješ veškerý zapojení a aspoň vyloučíš, že by za to mohlo špatný složení (Často lidi třeba nedomáčknou RAMku apod.)

V prvom rade sa skusi len doska na stole, zdroj, CPU s chladicom, speaker, nic viac. Zapnut pinzetou, ma pipat. Skusit s jednou RAM resp. skusat rozne RAM po jednej v roznych slotoch, pripojit klavesnicu, kukat ci funguje numlock. Nepotrebujes k tomu ani grafiku ani nic ine, ani ziadne prepojenia na kejs, vsetko odpojit.
Ak to samotne pojde, tak pripajas dalej, ak to samotne nejde, tak si ten CPU alebo zdroj asi zapojil blbo. Skusit clear CMOS. Overit si ze si zapojil vsetky potrebne dodatocne napajania do dosky

Je dost divný, že by to bylo nový (V továrně to projde testy) a doma už ti to nešlo.
Pro příště bych doporučil, aby ti to sestavili buď oni, nebo nějakej zkušenej kamarád.
P.S. Doopravdy zkušenej kamarád, ne "machr přes PC", co umí cracknout hru :D