Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr nové grafické karty (GTX 960)

Dobrý den,
Chtěl bych si koupit grafickou kartu s jádrem GTX 960..Nějaké jsem si vybral, ale furt nevím, která je nejvýkonnější a lepší pro mou sestavu. A hlavně nevím rozdíl mezi 2 GB a 4GB (uvidíte v odkazech). Chtěl bych nějakou do 7 000,-Kč a hlavně aby pasovala...

1. https://www.alza.cz/gigabyte-n960wf2oc-4gd-d241235 6.htm
2. https://www.alza.cz/gainward-gtx960-phantom-4gb-dd r5-d2423452.htm
3. https://www.alza.cz/evga-geforce-gtx960-supersc-ac x-2-0-d2302500.htm

Moje momentální sestava:
CPU: Intel Core i5 2400 @3.3 Ghz
GPU: AMD Radeon HD 6850 OC 1GB (Gigabyte)
RAM: 12 GB
ZD: Fortron 450W 80 Plus ATX
MB: Gigabyte H67MA-USB3 H67 s1155, DDR3

Prosím poraďte, děkuji :)
Zároveň bych chtěl i moji HD 6850 1 GB prodat :D

No to je ono dáš na CZC herní GPU a stránka se ti zasype jenom nVidií,v tv co dávaj Replay o hrách jenom super GTX960 a trubky pak kupujou reklama je svatá.Co dodat každej si investuje prachy podle svého buď rozumě kde si zjistí cenu/výkon atd ,nebo jedna reklama povídala že ta GPU je super tak to bude pravda.

Děkuji za vaše rady :) ...Prvně jsem se taky rozhodoval jestli mám zase jít do AMD. Někteří lidi říkají, že AMD je sra*ka, a že Nvidia je nejlepší, tak jsem chtěl jít do Nvidie...No a nevím jak by R9 380 4GB zvládala můj 450w zdroj. Nevím nevím, bojím se, že budu zklamán a že to za tu cenu nebude odpovídat výkonu. Ještě si to promyslím :D

Ten zdroj na potřebných +12V větvích žádných 450W nemá ani omylem = podívej se laskavě na štítek!
(celá setava bude mít max.spotřebu okolo 350W takže se ten krám zdroj pěkně prohne a zda vůbec bude stačit, nebo jak dlouho vydrží je ve hvězdách)
Navíc má jen jeden PCI-E 6pin konektor = bude potřeba pro druhý patlanice s redukcí.
4GB videopaměť za 1000,- navíc, je pro jeden FullHD monitor zbytečná.

Jinak komu není rady ..... kup si co chceš, já bulet nebudu.