Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10

zdravím
plánuju si do jednoho ze svých NB nainstalovat Windows 10 ale mám pár dotazů
už jsem tu několikrát četl že jsou 2 způsoby instalace a že když to není ta čistá že pak jsou s tím různé problémy
jak udělám tu čistou instalaci? :-)
a druhý dotaz
o co je lepší W10 než W8(kromě grafiky)

Odpověď není jednoznačná. Když inovuješ udržovaný nezaneřáděný systém,problémy nebudou.Čistou instalaci udělej v případě,že systém zlobí. On W10 snad ani co se týče grafiky lepší není,ale vždy hraje roli stav OS. I desítku můžeš zaset různými zbytečnými softvéry.Na čistou instalaci je potřeba mít bootovatelné DVD a uschované zálohované data z předešlého OS. Vložíš DVD a odklikneš mimo jiné formátovat jednotku.

Já když jsem instaloval 10 místo 8.1 do NB (acer 5730G),kde byla původně Vista,tak se to povedlo. Ale může to být individuální. Oficiálně drivery na stránkách výrobce být nemusí. Ale co jede na 8.1 pojede i na 10.Stáhni si někam ze složky Windows složku System32,tam se pak dají nějaké ovladače vytáhnout. Ale vše buď x64 nebo x86.