Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD - divná chyba

Dobrý den,

od doby, co mám SSD disk (Samsung 840 EVO 120GB), objevuje se mi zvláštní chyba:

Pokud dám Uložit (Ctrl+S), neobjeví se někdy žádané dialogové okno a program mi zamrzne - musím ho shodit.
Chyba se několikrát opakuje (klidně 5x) a pak znenadání je to zase OK.

Týká se programů Firefox, PSPad, Word... dá se vlastně říct, že je to na programu nezávislé...
Tedy s jednou výjimkou - pokud provedu uložení v textovém editoru jEdit (jede na Javě), výše zmíněné programy už chybu neopakují!!! a ukládání jde zase bez problémů.

Prostě Firefox zamrzne, shodím ho, Ctrl+S v jEditu, znovu nahodím FF a je to OK - připadám si jako blázen...
Nebo Vám to dává nějaký smysl, proč to tak funguje?

Děkuji za každou radu, mám chybu každý den, je to nepříjemné :-(

Program firefox.exe verze 40.0.2.5702 přestal spolupracovat se systémem Windows a byl ukončen. Chcete-li zjistit, zda je k dispozici více informací o tomto problému, vyhledejte historii problému v ovládacím panelu Centrum akcí.
ID procesu: c84
Čas spuštění: 01d0dd17f3ac8400
Čas ukončení: 62
Cesta k aplikaci: C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe
ID hlášení: df209952-490b-11e5-ae0f-d7907ee1d4e0

Taky se tam píše něco o "cross thread deadlock".

HDD by měl být v pořádku - podle aplikace od výrobce...

Dá se poměrně snadno ověřit, jestli je chyba ve Firefoxu, anebo je to až důsledek něčeho jiného.
Zkus ve Firefoxu udělat obnovu (přes Nápovědu - Technické informace), anebo komplet nový profil.
Když to nebude vadným profilem, tak ten nově vytvořený zase smázneš. Jak udělat nový profil FF.

Ona ta chyba nemusí být přímo ve Firefoxu, ale často za to může Flash Player. Zkus ho zakázat.

Kontroloval jsi škodnou? Použij MBAM + AdwCleaner (oba), nejlíp v nouzovém režimu PC.

Jak jsem psal výše - chyba se netýká jen FF - ten mi jen jako nejpoužívanější začal padat nejdříve a jelikož ho neodstřeluji před Správce úloh, mám od něj jako jediného i výše uvedené hlášení.
Všechny Vámi popsané věci specifické pro Firefox jsem tedy již tehdy vyzkoušel.

Také jsem zkoušel pomocí ShellExView (NirSoft) prohrabat se ve ShellExtensions a zakazoval sdílení - jak radily dostupná témata v zahraničních fórech (na dotaz "program hang on save win7") - taktéž bez úspěchu...

Škodná: Avast Antivirus, HiJack - čisto, ale vyzkouším i Vámi navržené...

Vyzkoušel jsem sfc i doporučené programy - bez výsledku.
Vzhledem k datu instalace se už blíží poločas rozpadu Win7 :-), takže reinstalace bude asi brzy na programu...

Děkuji všem za rady, asi už nebudu nyní hledat dále řešení...

Ani Google pořádně neporadil :-( Tam se většinou (MS stránky) radí nepoužívat sdílené síťové disky (net use), ale to není můj případ...

Pokud ani reinstalace nepomůže, sejdeme se tu zase :-)

...program mi zamrzne - musím ho shodit. Chyba se několikrát opakuje (klidně 5x) a pak znenadání je to zase OK.

Než to přeinstaluješ, tak bys mohl otestovat v zátěži všechny HW komponenty. To opakování chyb s následnou "nápravou" je dost podezřelé. Takže testni SSD, RAM, GPU (při tom by se mohla projevit i případná chyba ve zdroji), CPU. Programy si na to vygougliuj.