Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem R9 390x vs Fury

Ahoj plánuji v dohledné době poskládat si nové PC ale teď mě trápí výběr grafické karty.Rozhoduji se mezi R9 390x a R9 Fury (nejspíš Sapphire) s tím,že karta bude do převážně herního PC s monitorem 2560x1440.Udivuje mě totiž výkon Fury protože má výrazně lepší parametry a i přesto překonává R9 390x ( která je o 3k levnější) o nějakých cca 7-15% což mi s ohledem na cenu nepřijde moc a ještě k tomu má jen 4GB paměti což u novějších her v budoucnu by mohl být si myslím problém. Jakou grafiku pro dané rozlišení byste zvolili vy ?

Fury je highend, takze je draha, to je tak u top modelu vzdycky. Se 4GB graficke pameti nebude v dohledne budoucnosti problem a az bude, tak stejne uz davno budou na trhu vykonejsi grafiky. Rozhodnuti, jestli budes setrit nebo si poridis top model je jen na tobe.

Jo jenze to je kvuli "blbosti" a lenosti vyvojaru...ze jsou hry dneska takhle super optimalizovany...
Navic je to vesmes kravina...kdyz jsem hral Lords of the Fallen...rvalo to na mne ze na nejvyssi textury potrebuju 6GB VRAM O_O...
Mam GTX 770 s 2GB VRAM a nemel jsem problem...

Navic az nejaka hra bude potrebovat opravdu 6-8GB VRAM...tak to ani jedna z tech grafik stejne neutahne v ostatnich aspektech...

To ze jsou nektere hry spatne napsane a sekaji se pri jakemkoli mnozstvi pameti neznamena vubec nic. Pri rozliseni 2560x1440 mas mozna sanci vyuzit tu pamet az nekam ke 4GB, ale pres to to opravdu nepujde. Situace se bude zhorsovat az na 4K a 8K displejich, ale to bude potreba zase vetsi vykon GK, takze se tim opravdu nemusis zabyvat.