Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 10 - přeblikávající obrazovka

Ahoj,
stáhl jsem si Windows 10. Hned první den se OS pokazil a nešel spustit. Projevovalo se to přeblikávání přihlašovací obrazovky. Jediné co jsem s tím dokázal byl částečný tovární reset a opětovná instalace veškerého programového vybavení. Dnes, týden po upgradu, jsem musel řešit stejný problém. Nyní to bylo o něco jednodušší jelikož jsem se mohl vrátit o pár dní zpět. Po 15 minutách obnovování ke včerejšímu datu se obnova přerušila. Následovný návrat o 3 dny zpět už vyšel. Vážně uvažuji o downgradu na předchozí OS. Jsem si však celkem jist, že se tento problém dá řešit i jinak. Jestli se to někdo dozvím, tak právě tady. Zajímá mě čím se tato chyba spustí, a jak se jí zbavit.

Děkuji, Martin

Ak ti to robí vždy po pár dňoch od obnovy/upgradu, vyzerá to na softvérový problém. W10 bohužiaľ o tom čo zaktualizujú, rozhodujú zatiaľ samé. Nemajú potrebu sa o tom z užívateľom radiť (vlastne serú na to, čo si užívateľ o tom myslí). Aby si to overil, musel by si PC prevádzkovať nejakú dobu bez Internetu :-)

Tak dnes se to stalo potřetí. S hrůzou jsem zjistil, že možnost vrátit předchozí OS mi zmizela, protože jsem jej stáhnul 1.8. a dnes je 28.8.

Snažil jsem se vrátit o pár dní zpět. Návrat se podařil až u 5. data. Novější data nefungovala. Po 10 minutách obnovování mi systém napsal, že to nejde. Musím tedy znova instalovat Office, znova vyladit nabídku start a fůru dalších drobností.

Hledal jsem návrat k W 8.1 v nastavení - aktualizace a zabezpečení - obnovení, ale jsou tam jen 2 možnosti (obnovit počítač do továrního nastavení a spuštění s upřesněným nastavením)

Když dám v nabídce start vyhledávat windows.old, nic mi nenajde.

Obávám se, že jinými slovy jsem to dodrbal, a teď mě čeká obnovování každých sudý týden. :(

S W 8.1 jsem nebyl příliš spokojený. Nemohl jsem si zvyknout na nabídku start a dalších pár drobností. Upgrade mi doporučil známý. Vím, že byl zadarmo, že jsem W10 stahovat nemusel, a mohl jsem minimálně vyčkat, ale nechal jsem se zlákat. Nakonec jsem ztratil úplně pojem o čase. Trochu zákon schválnosti, že se to nemohlo pokazit už včera.

„Keď to nie je pokazené, neopravuj to!“ - tímto jsem se měl řídit :(

Napadá Vás nějaké řešení? Stačilo by zprovoznění W10, protože s ním jinak nemám problém.

Děkuji

To, že W7 zatím není překonáno vím moc dobře. Na druhém NB je mám a upgradu na W10 jsem neuvažoval. Chtěl jsem jimi nahradit jen ty W8.1 a takto to dopadlo.

Obávám se, že instalace W7 nebude nic lehkého. Popravdě nemám nejmenší tušení jak bych to provedl, aniž bych musel Microsoftu znova vypláznout zbytečné 2 tisíce.

Každopádně děkuji za rychlou odezvu :)

Jinak už ani nevím co může tuto chybu spouštět. První dva případy jsem dával za vinu některému z nově nainstalovaných programů. Tentokrát však z ničeho nic přestala fungovat spodní lišta, a NB se musel vypnout natvrdo. Za chvíli jsem byl opět tam, kde jsem byl na začátku měsíce.

To by mi bohatě stačilo, ale jak to provést? Ten downgrade na předchozí OS jsem tu viděl, ale dnes je 28. den po upgradu a teď už jej nemůžu nikde najít. M2la by tu být složka windows.old, ale nenašel jsem. Nevíš kde by měla být?

Hádám, že to dělá notebook se 2 grafikami.
Přesně stejný problém jsem měl, když jsem nainstaloval Win10 se zachováním aplikací. Po následném návratu k původnímu OS a instalaci bez zachování souborů a aplikací bylo vše v pořádku.

Rozumím MS, že chtěl uživatelům zajistit komfort, kdy přejdou na nový OS a budou tam mít vše, co měli i na původním OS, ale prostě to nefunguje a podle mne ani nemůže. Jen to zanese do nového OS bordel z toho předchozího.

Přesně tak.

Moment, právě jsem našel windows.old normálně na disku C. Hledal jsem jej přes nabídku start a asi jsem si s ní nerozuměl. Nicméně když jsem při startu rozjel tu nabídku možností spuštění/opravy apod., tuším, že jsem tam viděl možnost downgradu. Když ji vyvolám teď, nenašel jsem ji. Jak jinak mohu spustit downgrade?

Promiňte mi ty zmatky.

Pokud bys udělal instalaci bez obnovení souborů, bylo by to v pořádku. V noteboku mám integrgovanou intel a dedikovanou nVidia a vše funguje jak má.
Pokud ti chybí Program files, těžku už původní systém obnovíš.

Teď můžeš zazálohovat co potřebuješ a pak provést obnovení do továrního nastavení.

Tak teď přes Nvidia GeForce Experince zkontroloval aktualizace ovladače grafické karty a právě mi nainstaloval GeForce Windows 10 driver - 355.60. Myslím, že tím by měl být problém vyřešen. Co myslíte?