Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vložení starého HDD do nového PC

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli by byl problém se starým hdd, který mám v plánu vložit do mé nové sestavy.
Má 250gb a je v něm ještě Windows XP. Po zapojení do nové sestavy mi normálně najede XP ? .. a když potom budu chtít upgrade na Win 8.1 půjde to ?
Nemám totiž už z brigády žádné peníze na koupi nového HDD, proto bych to chtěl řešit takhle. Bude mít starý Hdd vliv na FPS ve hrách ? nebo se jen budou hry načítat neskutečně dlouho?

bios nic nevezme automaticky. Ked je sata controller ahci, tak bios nerobi nastavovanie rychlosti, ptz ahci controller ziadne nastavovanie rychlosti nema. Ked to prepnes na IDE, tak je ten SATA controller z pohladu SW presne to same co PATA controller (SW to nevie rozpoznat a vidi defakto pata controller) a teda posle nastavenie UDMA rychlosti.

Vyrobca prevodnika by mohol aj nastavit UDMA v prevodniku natvrdo, ale nespoliehal by som sa na to a bolo by to asi len UDMA4 apod.
Pisem teraz o prevodniku SATA-PATA.

Pre SATA port nenastavis v BIOSu nic.
Na tych redukciach normalne funguju aj mechaniky, ak zvladaju ten UDMA66 ktory tam asi cinan nastavil natvrdo.
Ked mas tu redukciu tak si zmeraj transfer speed (sekvencny). Ono je to principialne ale stejne jedno ptz tie disky casto nedaju ani tych 66. (u novsich rychlejsich sa to ale da zistit ci tam je to 66 obmedzenie).

P.S. v kazdom pripade je dobre skusit SATA mod dat na IDE, ak zistis ze to je pomale. S IDE modom to moze potom byt na UDMA133.

Pokud ma tvoje deska spravny konektor, tak tam pujde, jinak budes muset pouzit nejaky prevodnik (ale 250gb uz spis bude sata, takze to spis pujde)

Windowsy se nejspis osypou, ze jsou na jinym HW a nemaji ty spravne ovladace, takze snad pujde aspon nouzovy rezim a tam vsechno nainstalovat.

Taky pry nejake windowsy mely problem s licenci, kdyz se jim zmenilo prilis moc komponent naraz (= tady asi tak vsechny) a chtely znovu klic a/nebo nejake online overeni ze nejsou kradene, ale nevim, jestli se to tyka zrovna tech tvych XP.

pomaly HD zpusobi pomale nacitani, FPS by mely byt problem mezi RAM-CPU-GPU, coz mas nove, jen ti to muze misty trhat, kdyz bude docitat textury/lokace/cokoliv - zalezi na kazde hre, jak ma tohle osetreno. Kdyz bude dost RAM, tak by to melo docitat v pricetnych chvilich (zmena sceny a tak).

Co ja vim, co ma dotycny doma, ted jsem natahnul ruku a vylosoval si 13.6GB IDE disk, kde jde jumperama nastavit nejen zda se jedna o slave, master nebo single, ale i treba kompatibility rezim, ktery ho omezi na 2.1GB (4,092 cylindru) ;-)

(A co bych za takovy ve svych zacatcich na PC dal ;-) pri prechodu z dvou disket na 1GB disk se mi zdalo, ze to prece neni mozne nikdy zaplnit ;-);-);-) )