Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potíže s Windows 10

Ahoj, před nějakou dobou jsem si upgradoval svůj operační systém Win7 na Win10. Už od začátku se objevovaly menší problémy typu "Nejde otevřít nabídka start" nebo "Nelze otevřít nabídku oznámení z pravém dolním rohu". Tyto menší problémy jsem ze začátku ignoroval, protože jsem předpokládal, že je to z důvodu nového OS a Microsoft tyto problémy časem opraví pomocí aktualizací. Opak je ale pravdou. Tyto problémy se u mě objevují stále častěji a hodně často se stává, že mi zamrzne prohlížeč, nelze ho vypnout, po chvíli se objeví status "Neodpovídá", nelze ho vypnout, ani s ním nic dělat. Jediná možnost jak ho vypnout je přes Správce úloh. Poté už ale ani ten prohlížeč nelze zapnout. Po chvíli zamrzne i celá lišta, která také přestane reagovat a následně i celá plocha. Při pokusu o restart se to často vyřeší, ale před několika dny se počítač resetoval několik hodin a stále nic. I po vyjmutí baterie bylo stále vidět na obrazovce text "Restartování". Poté systém několik hodin vůbec nešel nahodit. V e Windows verzi 7 jsem tyto problémy neměl. Začínám silně uvažovat o návratu k Win7. Máte někdo podobné zkušenosti, popřípadě víte jak je fixnout? Je návrat ke starší verzi Windows správné řešení?

Člověk se nemusí vracet! Stačí když si najde jinou cestu. Až když jsem si začal hrát s linuxama tak mi začalo docházet jak moc vás Windows brzdí. Dnes Windows používám jen k hraní her, jinak linux má velký potenciál a prakticky neomezené možnosti jinýmy slovy vřele doporučuji. Distribuce jako debian nebo arch linux odevíraj dveře a pomáhají pochopit jak vůbec pocitac funguje.
(PS Ubuntu je Windows prevlecenej za tučňáka vhodné i pro deti od 3 let)

Mas to preinstalovat na cisto,upgrade nikdy neni ani dobry,natoz nejlepsi reseni... stejne tak instalace pred nebo ihned po vydani je kravina,kdyz vyrobci HW nemaji moznost udelat odpovidajici ovladace,preci jen ty zakladni "win" wdm jsou jako vzdy nepouzitelne :D doporuceni je jedine,bezplatny prechod je pouze prvni ROK od vydani,proto prechazejte az opravdu az to bude potreba a nutne!

Souhlas s Jirkou. Upgrade W7 - W10 proběhl bez závad, pouze chyběli nové ovladače na tiskárnu Lexmark. Po dotazu na stránkách Lexmarku a zadání sériového čísla tiskárny mi MS poslal aktualizaci ovladačů a všechno šlape jak hodinky. Akorát to prostředí je docela studený, W7 se mi líbili víc. Ale co naděláme.;-)