Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ALCMTR.EXE aneb RealTek is watching you?

Zdravim,
tohle mi píše HijackThis o jednom procesu (název viz. titulek), který je součástí ovladačů zvukovky:

Špatný
Neutral. Musí být opraven! Realtek AC97 Audio - Event Monitor. "Sypware" file used surreptitiously monitor ones actions. It is not a sinister one, like remote control programs, but it is being used by Realtek to gather data about customers.

Byl bych rád, kdyby mi někdo objasnil, co si mám o tom myslet?

Díky! :beer:
MaSo

Píšou tam, že alcmtr.exe je proces, který je instalován bo boku ovladačů Realtek AC97 a poskytuje nějakou monitorovací službu. Dále pak píšou, že je nepodstatný, ale němel by být ukončován, leda kdyby byl podezřelý ze způsobování problemů... :-D

Nícméně, tohle už jsem četl...

Zdar, MaSo! Mám ho taky, viděl jsem ho ve Startupu pomocí RegCleaneru. Vypadá to tedy, že se spouští možná jen při startu systému. Chci se zeptat, taky ho máš dvakrát? Já ho mám ve složkách C:\WINDOWS a v
C:\Program Files\Realtek\InstallShield

Nedokážu určit, který z těch dvou se mi vlastně spouští, protože RegCleaner prozradí jen, že "Načteno z HKEY_LM\Run" a v činnosti jsem ho nikdy nezastihl. Nevím, jestli ho smazat, nebo by stačilo vyhodit ho ze Startupu.
Samozřejmě uvítám i názor ostatních.