Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 - problém se zvukem

Dobrý den.
Po upgradu z Win7 na Win10 byl zvuk v pořádku. Teď ale, poté co jsem zkusil čistou instalaci Win 10, zvuk nefunguje.
Ve správci zařízení žádný vykřičník nemám a ani Windows Update mi instalaci žádného ovladače nenabízí.
V ovládacím panelu "Zvuk" na kartě "Přehrávání" mám jako výchozí zařízení zvolené jen "Digital Output (S/PDIF)" - u "Digital Display Audio (AMD High Definition Audio Device) je napsáno "Nezapojeno", takže vybrat nejde (stejně tak u ikonek reproduktory / sluchátka)
Prosím o radu jak docílit opětovného fungování zvuku na mém PC: http://www.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=B8A40 EA

Díky

Vypadá to, že jsem tento svůj problém vyřešil instalací ovladače pro svou zvukovou kartu, určeného pro Windows 8 - reproduktory tedy už fungují.

Ale v ovládacím panelu "Zvuk" na kartě "Zvuky" je možnost vybrat si pouze ze schématu "Bez zvuku" a nebo z "Výchozího nastavení".
Zdá se mi, že toto Výchozí zvukové schéma je nějaké divné - např. nejsou přiřazeny zvuky pro procházení průzkumníkem, vysypání koše a další. Ne že by nešly ručně donastavit, ale rád bych měl zvukové schéma, takové na jaké jsem byl zvyklý (tedy opravdu defaultní pro Windows 10).
Dá se toto schéma někde stáhnout? Nebo co byste mi poradili?

Díky