Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chybný sektor na HDD

Dobrý den,Asi před 3 dny jsem zapl ráno pc a strášně dlouho nabíhal systém (8.1) asi takových 15 minut a potom mi to hodilo hlášku že V počítači došlo k problému a je třeba jej restartovat shromažďujeme podrobnosti o chybách.Dobře tak jsem natvrdo vypnul pc a znovu zapnul a potom se spouštěl systém a pak černo a po chvíli mi to napsalo hlášku Systém se nepodařilo správně zavést nebo něco takovýho tak jsem pc opět natvrdo vypnul a znova zapnul systém najel a strašně se sekal že jsem se ani do ovládacích panelů nedostal tak jsem pc vypnul.Další den jsem vytáhnul Hard Disk s notebooku a dal jsem ho do takovýho boxíku na disk a připojil přes usb který byl na tom boxíku do stolního pc.Pak mi to nabídlo Zkontrolovat a opravit (Doporučeno) dobře tak jsem na to kliknul,a asi 5 hodin se ten disk opravoval a potom jsem jěště dal opravit Rezervováno systémem to trvalo asi 10 vteřin.Potom jsem stáhl HD Tune a spustil Benchmark ten benchmark se v půlce zastavil a ukázalo to Read disk Error nebo něco takovýho.Pak jsem přes ten HD Tune dal Error Scan a dal jsem quick scan a našlo to 1 chybný sektor v půlce.Půjde ten jeden chybný sektor nějakým programem opravit?Chtěl bych to nějak opravit,ale jestli už to vůbec nepůjde tak budu muset koupit nový disk ale byl bych rád kdyby jste mi poradily nějaký program který by ten disk opravil.Seagate ST910021AS

Může pomoct program HDD regenerator, ale už bych tomu disku moc nevěřil a nepoužíval bych ho na systém a ani na důležité věci. Ale jako na nějaké úložiště filmů ti může vydržet ještě dlouho. Teď jsem se koukal na můj stařičký Samsung 320Gb,který mám v PC na filmy a kraviny a má naběháno už 58083 hodin.

Jak už psal Pedrosso. Stav disku se bude už jen zhoršovat, takže se poohlédni po nějakém novém tak či tak.
Ten HDD regenerator funguje tak, že na jeden vadný sektor zapíše 1000x0 a 1000x1, taky to pěknou chvilku trvá. Většinou to zabere a sektor je opět použitelný. Otázkou ovšem je na jak dlouho.