Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podtaktovné paměti

Dobrý večer dnes jsem si všiml že mé paměti jsou podtaktované na 533MHz.
Má deska MSI G41M-P33 Combo podporujeje 1333MHz a mé paměti mají 1333MHz.
Chtěl bych se zeptat proč jsou paměti podtaktované a pokud je to možné jak je mám vrátit na 1333MHz.
Na paměti je napsáno corsair VS2gb1333D3.
Mám 2x2GB.
Předem děkuji.

533MHz znamená, že ti paměti běží v režimu DDR3-1066, což je pro tuto desku v pořádku. Režim DDR3-1333 (=667MHz) je ve specifikacích desky označen jako "OverClock", což znamená, že není garantovaný a je nutno ho na vlastní nebezpečí aktivovat v SETUPu.