Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní počítač

Zdravím vespolek,

mému sedm let starému počítači už pomalu dochází dech a tak jsem se rozhodl zainvestovat do koupě nového. Prolezl jsem internetové obchody a poskládal si několik pc sestav. Cílem bylo vytvořit sestavu, na které bych mohl alespoň následujících pět let hrát hry. Samozřejmě chápu, že čím starší sestava bude, tím budu ubírat na detailech. Ale minimálně v horizontu 2 let by mělo jít o stroj schopný spustit většinou nových her na vyšší nastavení.

Mým problémem je otázka, zda se v tomto případě vyplatí investice do dražší sestavy (pohybuje se kolem 35 tisíc):

SSD: Samsung 850 EVO 250GB
CPU: Intel Core i7-4790K (pravděpodobně overkill nahraditelný některou z lepších i5)
MB: MSI Z97 GAMING 5
RAM: 2x Corsair 8GB KIT DDR3 2800MHz CL12
Grafika: GIGABYTE R9 390X G1 WINDFORCE 2X Gaming 8GB
Zdroj: Fractal Design Integra M 650W

nebo je lepší pár tisíc ušetřit, koupit počítač za zhruba 20 tisíc a hardware upgradovat o nějaký čas dříve. Tedy jestli za vyšší cenu získám i úměrně delší dobu, po kterou sestavu bude stačit novým hrám.

Samozřejmě rád uslyším i Vaše návrhy na změnu součástek popřípadě tip na levnější sestavu. Sám jsem si sestavil (kolem 15k):

CPU: Intel Core i3-4170 (popřípadě nahraditelné některou z i5)
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
Grafika: GIGABYTE R9 280 Ultra Durable VGA 3GB
RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL10 HyperX Fury Blue Series
MB: ASUS B85M-G

Nerad bych se spálil a koupil si něco, z čeho bych byl zklamaný.

Předem děkuji za odpovědi

Mohu Vás požádat o názor na to, zda se vyplatí investice do dražší sestavy (nemusí to být zrovna ta, kterou jsem navrhl, jde spíše o teoretickou otázku) Zda je vyšší cena úměrná i času, po kterou bude výkonnější HW stačit aktuálnímu vývoji?