Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chybová hláška při startu pc

Dobrý den, pořídil jsem si novy SSD disk kterym jsem chtel nahradit stavajici starsi HDD. Po zapojení (výměně HDD) se pri bootovani OS který jsem chtěl na SSD nainstalovat, se pc zasekl (pri nacitani souboru z cd na cistou instalaci OS). Po chvilce zčernala obrazovka a vyskočila tato chyba: 0xc00000e9 (An unexpected I/O error has occurred)

Byl bych rád za včasnou odpoveď abych věděl zda disk ihned reklamovat nebo popříadě vyměnit jiny komponent nebo zmenit nastaveni v biosu

na stejnym sata kabelu je zapojenej i tenhle HDD takze pochybuju ze by to bylo kabelem... zkusim znova nabootvat OS na tenhle disk zda se data nactou nebo se to sekne. a ano deska ma sata III zkusim to jeste prohodit. Jinak nevim kde by mohl byt jeste problem nechci hned odepisovat disk, stalo by se tak poprve, ze bych koupil uz vadny dil.

BTW. niektore starsie dosky mali nejake problemy s nejakymi SSD powermanagementami, mozno to riesil update BIOSu alebo sa v BIOSe u SATA portov da vypnut nejake low power link cosi (nejaka skratka LPneco) apod., ale aktualny BIOS by mal snad s SSD fungovat bezproblemov. Skontroluj na POST vypisoch jaku verziu BIOSu tam mas a jaka je aktualna na webe vyrobcu dosky.