Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dobrý den, skládám počítač pro známého za 15 000,- prosím o kontrolu.

Dobrý den,

Skládám počítačovou sestavu pro známého. Bude na občasné hraní pro děti, kanceláršká práce, internet.
Limit jsem dostal na 15 000,- Kč. Prosím o kontrolu, případně jestli se za ty peníze nedá poskládat něco lepšího.
Windows mu stáhnu na dceru je na vysoké.
Potřebuji za ty peníze bednu + obrazovku. Jde mi o co nejlepší poměr cena výkon.

Děkuji za vaše případné rady.

http://www.czc.cz/136134,159674,150136,110330,1059 71,143541,136173,131206,164557,62215/kody

Ty zdroje měnit nebudu seasonic vím že je kvalita, základní deska by mohla být lepší, ale musím se vlézt do limitu, grafiku jsem chtěl nacpat lepší, ale zas už bych musel někde šetřit, a ten Kaveri procesor bohatě stačí na ty jejich občasné hry internet, je to uživatel který už to v životě nebude vylepšovat a kdybych koupil ten lepší procesor tak už musím koupit lepší chlazení na to AMD čko a nevlezl bych se do limitu snažil jsem se vlézt do těch 15000 litrů fakt. Ale možná se pletu :-)

Ten Chiftec je taky Ok kvalita,lepší chlazení kupovat nemusíš když nevadí větší hluk a teploty v tom jsou na tom oba CPU stejně.Ohledně MB máš tu AM3+ kvalitnější a deska je základ ,když na to nebude už nikdy šahat bral bych AM3+ kdybys to osek jak jsem psal tak by to zas o tolik nenaběhlo,no názor jsem řek zbytek je na tobě.:-)

No nad tou deskou jsem taky dlouho přemýšlel, zkusím ho ještě večer přemluvit, ať mi přidá 500, je jasné že za 15 000,- jsou tam kompromisy, ale abych ti to vysvětlil on neví jaký je rozdíl mezi hardwarem a softwarem a má deset let starou plečku, aji když mu tam nechám to čtyřjádro s Kaveri, tak bude v sedmém nebi. A je zbytečné mu tam dávat to šestijádro které v praxi v životě nevyužije, ale mě se taky líbí, ale děkuji za radu :-)

Po pravdě nevím co má, ale kupoval počítač v roce 2004 a už ojetý. Po tel. jsem se ho snažil navést, ať mi zjistí co má, ale nepovedlo se :-) takže nějaká naprosto stará plečka. Mu by stačil základ internet,uložit si fotky na HD, stáhnout sem tam nějaký film a na to mu stačí počítač za desítku, má dvě holky těm stačí internet a facebook, spíš má malého kluka co by si rád něco zahrál. Myslel jsem že na střední detaily si zahraje aji na Full HD hry v dnešní době to stačí, nebo se pletu a musí tam být FX?

Na uvedný účel, tedy internet, fotky a občasnou hru pro synka, je to samozřejmě dostačující, ale postavil bych to raději na socketu AM3+ a to z důvodu možného upgradu procesoru. Ono se to nezdá, ale jestli synek začne více vyžadovat novější hry, tak bude omezení na procesoru a přece jen na AM3+ socket je větší výběr výkonnějších modelů.

Výběr bedny (Z1) je dobrej, právě dnes jsem do té bedny sestavil PC, bedna je lepší, než bych za tu cenu čekal - relativně pevná, barva pěkně všude i zevnitř, žádné ostré hrany a dva větráky v ceně.