Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ztišení počítače

Zakoupil jsem počítač LYNX a jsem překvapen jeho hlučností.Po odejmutí bočnice jsem nalezl příčinu neúměrného hluku je tzv.plastový windtunel.Jedná se o tunýlek podobný trychtýři který vyúsťuje od procesoru do perforované části bočnice.Po odejmutí bočnice se hluk snížil na přijatelnou hodnotu.Zajímalo by mne zda mohu tento plastový windtunel od bočnice odmontovat a bočnici následně na počítač namontovat.Nemám potuchy zda se tím nebezpečně nesníží chlazení procesoru.Pokud by s tímto problémem měl někdo zkušenosti poraďte.

češťyn můj kobil... bylo "Stišení počítače" (touchwood)

ten tunel by chtělo olepit samolepicím molitanem tak, aby nerezonoval, tj. aby se molitan usadil na tělěse větráku (pozor na to, aby se vrtulka točila!!).

Druhá možnost je tunel trochu zatlačit (tj. zkrátit), aby pevněji držel.

Jinak by asi nemělo vadit odebrat tunel úplně, pokud je jinak chlazení OK (ale u P4 pozor, ty faskt topí a tunel je velmi doporučen)

...nahradil ho obdobným ale z karimatky...

Moudra hlavicka! Tohle je jediny (mno,...) spolehlivy a bezhlucny zpusob vyroby windtunelu. Ja to tak delam uz leta - ty rezonujici plastove bazmeky vypitvam a vyhodim, misto nich dam troubel z karimatky. Dekovne dopisy od milionu useru :-p...