Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vadný HDD?

Dobrý den, prosím o radu: od dnešního dne se mi po zapnutí PC začala objevovat na monitoru tato hláška: "Driver Health Warning. The Nearest predicted T.E.C. date for Hard Disk ST 3802110A s/n 5LRB0N3Y is closer than 3 days! We recommend you to start back up of all critical data from this disk." Upozorňuje mne to na havárii tohoto HDD?. Jedná se o druhý HDD v mém PC, kde není systém a je v záruce. Když tuto hlášku zavřu "křížkem" dál se již nic neděje, opět je po po znovuzapnutí PC. Děkuji Ivan.

Tohle je hlaska SMART, kterou muzes a nemusis brat za dogma. Ma zkusenost je takova, ze po vymene inkriminovaneho disku za novy a jeho (toho "choreho") strceni do boxu (ci suplajzu) jede dalsi dlouhe obdobi bez chyby. Rozhodne zazalohuj data, popr. kup novy disk a prenes systemovou partisnu. Jsi-li dobrodruh, postaci vypnout SMART ;-)...