Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výber tabletu, HDMI, 10", 200€

Ahoj,

hľadám tablet na doma hlavne na internet, videa, dokumenty. Okrem ceny mám len dve také podmienky a to 10 palcov a aby sa dal pripojiť k TV alebo k monitoru prostredníctvom HDMI. ( preferujem android )

Pôvodne som mal vyhliadnutý lenovo ne zistel som že nemá práve ten HDMI.

Momentálne pozerám na Prestigio MultiPad Visconte 3 kde ale nemám absoľutne žiadnu skúsenosť s windows 9.1 alebo 10 čo ma zatiaľ jedine odrádza.
A druhá voľba zatiaľ ASUS Transformer Pad 10.1 TF303K 16GB no tu ma už odrádza tá cena ktorá by bola asi väčší problém jak ten windows.

Takže ak by niekto vedel poradiť s výberom alebo má s aspoň s jedným skúsenosť budem rád za každú radu, po prípade za návrhnutú alternatívu.

Android se prý seká... takže tiež to nevieš na 100% :D osobne mám na mobile android a ide v poho. Ono ten tablet nebude používany na hry alebo náročnejšie aplikácia a tiež to rozhodnutie nebude len na mne. Samozrejme zvážim možnosť ako androidu tak windowsu no prvej by som musel mať aspoň nejaký prehlad o dostupných tabletoch.

tak ale apple zas má postavený OS priamo na daný tablet pričom android a win je univerzálny a dávajú ho všade rovnaký bez nejakej tej lepšej optimalizácie. No ale apple si zas za tie svoje tablety necháva pekne priplatiť :D.

PS: práve sa stoho stalo asi to čo som písal na začiatku a to debata o OS a nie o tabletoch samotných :D

Docela dulezite je na tom uplne nesetrit, vicemene te zajimaji dva typy otazek, jaky to ma hardware a jaka je to znacka.

Prvni otazka o hardwaru je prave kvuli tomu, aby se to nesekalo, aby to bylo svizne a stabilni.

Windows je jednoduší na ovládání, a hlavně svižnější a stabilní.

Toto je samozrejme blbost a jeste navic z nej nakonec vypadlo, ze to jen od nekoho slysel.

Druha otazka je kvuli pouzitym soucastkam tvoricim komponenty a take celkovemu zpracovani, aby se to po trose fungovani nerozpadlo, coz se prave tyka noname tabletu ala Prestigio.

Takze ja bych tablet vybiral mezi osvedcenymi znackami typu Samsung, Asus apod. U tabletu bych se spis orientoval na Android.

Pokud bys treba premyslel i o hardwarove klavesnici, pak je otazka, jestli to muze nejaky tablet dobre obsahnout a zda-li neni lepsi si rovnou poridit notebook, procemz vyberova hlediska pro notas jsou stejna. Samozrejme u notebooku je automaticke porizeni s Windows, protoze je tam vyrobci pribaluji jako OEM "zdarma".

Notebook som práve že nechcel, chcel som práve aby to bolo menšie od notebooku a pohodlnejšie. Ide o to že je to pre typ človeka ktorý by s tím mohol pracovať aj v posteli po prípade na gauči kde by klávesnica viacmenej prekážala.

Ono klávesnicu nevyžaduje a prakticky ani nepotrebujem no ak ju už balenie obsahuje beriem to ako plus. HDMI kábel majú častejšie tablty ktoré obsahujú windows to bol jediný dôvod prečo som sa asi o ten win v tablete zaujímal.

A pokiaľ by som sa mal vyhnúť u tabletov značke Prestigia (tiež som chcel isť od nej ale nenašiel som vela negatívnych ohlasov) tak stále tu ostáva asus a acer ktoré sú v cenovej kategórii stále dostupné a HDMI obsahujú. ( predpokladám že acer nebude tiež nič moc )

Ohľadom hardware u androidu bude stačiť 1GB ram na 10" tablet ? A ohľadom HDMI u androidu ako to je u pripojený ku TV ? ukazuje to normál celú plochu ako keď pripojím k TV môj PC alebo notebook ?

Viem že si dávam na čas ale aspoň nezakladám novú tému :D
Nakoniec voľba padla na ASUS Transformer Pad 10.1 TF303K

čo by ma len tak zaujímalo či sa dá na SK zohnať aj v tej modrej farbe keďže všade je len v bielej a tiež mám problém nájsť preň originál klávesnicu ako keby ani neexistovala.