Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ochrana dat na externím disku

Ahoj, jde nějak ochránit data na externím disku před prohlížením cizím člověkem ? Teď používám u vybraných adresářů zip s heslem, ale rád bych našel pohodlnější a rychlejší způsob. Šlo by třeba nastavit přístupové heslo k celému disku, nebo nějak zaheslovat vybrané adresáře ?

jde nějak ochránit data na externím disku

Urcite ano, zamedzit fyzicky pristup k disku neziaducej osoby.
Teda zamknut disk do skrine a neposkytnut kluc.

Ked chces kombinovat disk ako verejny (pre kamaratov) a sucastne sukromny, tak to je hovadina.
Pouzivaj dva rozdielne disky.