Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lenovo Y50-70

Ahoj, potřeboval bych názor více lidí na tento ntb http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-y50-70-cerna_20/1 75446/produkt. Jak je to třeba s podporou a servisem u Lenova?

Hledám nový notebook pro práci s 3D grafikou a hraní her. Notebook potřebuji nosit do školy. Nechci dopadnout jako u mého současného ntb HP Pavilion dv7 za 25.000, kde mi HP přestalo vydávat ovladače ve stejném roce, co jsem ntb koupil (2011) a podporu nadobro uzavřeli. Hledám trochu nadčasový ntb se slušným výkonem, který mi vydrží delší dobu. Požadavky mám:

- 4 jádrový procesor
- FullHD displej, 15.6"
- Ideálně kombinace SSD + HDD nebo alespoň SSHD 1TB
- Grafika s výkonem jako GTX 960M nebo lepší, preferoval bych 4GB když už se tak grafika dělá
- Cena: Do 28.000 (doufám, že se do vánoc cena sníží - nebo jsem bláhový?)

Děkuji za jakékoli názory, připomínky a podněty :-)

Však já si našel MSI, ale za 33.000 :D Takže proto mám zatím vybraný Lenovo kvůli ceně.

MSI za tuhle cenu je buď dvoujádro nebo má zase jen obyč HDD nebo má zase slabší grafiku. Kdyby aspoň byla konfigurace, která by měla třeba 4 jádro a SSHD a slabší grafiku třeba do 28.000, tak ok, ale ony jsou 3 konfigurace a každá má jen něco :-/

No nevěřím, že 4 jádro s grafikou 960M dotáhnu dvoujádrem a nějakou jinou grafikou v cenové kategorii do 28k. Lepší grafiky se dávají do ntb od 40k a tam zase nebývá pouze 2 jádro. A ohledně toho SSHD - viděl jsem testy, kde se spouštěl na stejný konfiguraci systém z HDD a SSHD a z SSHD byl rychleší i přesto, že to byl pouze 5400 a HDD byl 7200. Ale byl to test, tak nevím, jaký to může být v realitě. Na tohle bych ale potřeboval názor více lidí, někdo to může mít jinak.

Jo to jsem vynechal... boot to zrychli, ten ntb mi startuje za 3/4 minuty ale kopirovani,mazani,presouvani proste samotna prace s daty je pomalejsi... Ja osobne ntb od MSI měl(ex620x) a musim rict, ze si daval i hry, ktere byly vysoko nad jeho hranici moznosti... s 2jadrem 2ghz a 320mb grafikou se nakonec daly delat celkem kousky co jsem od te doby mel MSI v ruce prislo mi to stejne neboli vykon nad hranice moznosti take jsem jednou videl stream delany s podobnym ntb k tomu na nem hral a jeste neco instaloval... a bylo to 2jadro

nepiš voloviny,... ja som mal SSHD mal som klasickej HDD a ted mám SSD + HDD (duálny disk).

HDD rýchlosť čítania: 120MB/s (WD Blue)
SSHD: 190MB/s
SSD: 520MB/s

tak prosím mlč.

U procesoru je to už kus menší rozdiel, ale stejnak 4 jadro I7 je viac ako 2 jadro I7 (ale pomôže len v softwaru ktoré podporuje využitie 4 vlákien.

Tu nejde len o otáčky, nebo o cashe,... Tu celkovo záleží od samotného HDD a SSHD,... nekteré 5400 otáčkové HDD sú i rýchlejšie ako 7200 otáčkové.

Dokonca pri rovnakom disku každý súbor inak dlho načitáva,... napríklad 4GB súbor v celku zapsaný do určitého počtu sektorov/clusterov/blokov/cylindrov načíta inou rychlostí ako 200 súborov s celkovou velikostí 4GB roztrúsených do vätšieho počtu sektorov/clusterov/blokov/cylindrov

Kašli na MSI, mají otřesný servis a šílenou podporu...

Lenovo je fajn. Zrovna Y50 řada je velice kvalitní, má super konstrukci, nikde nic nevrže. Podpora je okamžitá, na svých stránkách mají 24/7 helpdesk, když se něco pokazí, obvykle do 15 dní je reklamace vyřešená. Co se týče sw ovladačů, tak mají na svých stránkách ty nejnovější. Y50 se dobře uchladí i ikdyž dostává pořádně zabrat. Já jsem spokojen.

normalnu vec, co jako je? Ja vím že si to vela lidí míli,... ale SSD + HDD nieje to isté ako SSHD, teda obe sú hybrydními diskami, no ale u klasického hybrydnému disku (SSD + HDD) sú 2 samostatné disky ako úložiská dat,... u SSHD je len HDD ako úložište dat a SSD disk sa využíva ako cashe,... celkovo je vlastne 5 typov diskov
HDD = Klasický plotnový disk
SSD = disk bez mechanických častí
Hybridný (SSD + HDD) = už som vysvetlil, 2 samostatné disky (zapájajú sa cez 2 sata káble)
Duálny = skoro to isté čo hybridný avšak niesú to 2 osobitné disky, ale len jeden (propojovány jedným sata kablem) ktorý obsahuje 2 diskové oddiely SSD a HDD
SSHD = hybridný disk, teda kombinácia 2 samostatných diskov, u ktorého je len HDD využívan ako samostatné úložisko a SSD je jako cashe, avšak sú propojováne jedným sata kablok, SSD (cashe) blok je k HDD pripojený napriamo. (teda presnejšie je to skôr duálny, zaberá jeden slot a jeden sata avšak je stejnak označovaný ako keby patril medzi hybrydné disky.)