Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem základní deska

Dobrý večer, chtěl bych si kupovat základní desku a tak bych potřeboval poradit nejlépe jakou bych měl koupit. V základních deskách (specifikace,výkon) se moc nevyznám.
Nejlepší by bylo kdyby byla herní, ale zase ne nějákou herní desku za 4tisíce:D
Cenová relace tak do těch 2300-2400kč. Pro procesor AMD FX-6100, takže se socketem AM3+

A ještě bych potřeboval poradit jaký chladič pro procesor do cenové relace 600,- .. nějáký jestli můžete poradit z vlastních zkušeností, který by šel sehnat nejlépe do 600,- ..
Procesor neplánuju něják masivně boostovat, má 3,30ghz a stačí mi tak OC na 3,7/3,8GHz..

Díky za veškeré rady.

Ještě se chci zeptat ohledně toho chladiče, co pasta? Mám doma ještě nepoužitou stříkačku od coolermasteru, ale ta stála k chladiči asi snad 40-50kč :D Nebude to vadit, nebo to potřebuje nějáký speciální pastu pro ten chladič? A nebo je pasta u toho chladiče přímo?

A ještě mám poslední dotaz :D Mám nový procesor AMD FX 6100..už ho mám normálně v pc, ale co s pastou, mám ten procesor potřít celou tu plochu nebo ne? Já jsem to totiž nedělal, na tom boxu byla pasta, tak jsem to tam prostě jenom dal ten box s pastou na boxu :D Je to asi špatně, viď? :D

+teda ještě, až budu měnit ty chladiče, tak mám asi tu starou pastu od starého chladiče na procesoru umýt?

Jj, vím jak se to tam nanáší, už jsem to koukal, ale když jsem to kupoval, tak jsem neměl pastu a ještě jsem někde četl nebo možná někdo psal, že ne každý procesor se celý potře (že se to může roztéct nebo něco), tak jsem do toho raději nerypal. A jak je na chladiči ta kostka, kde je vždy pasta, tak jsem to tam prostě jen nasadil.
Takže pak teda mám si vzít ubrousek, na něho dát trochu lihu a setřít to. Dám tam tenkou vrstvu a rozetřu to sáčkem, to vím. A jak na tom chladiči bude zase pasta, tak tu mám setřít taky a nebo tu mám dát zase na tu pastu, taky? :D