Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cpu fan error

Zdravím, mám relativně novou PC sestavu staří asi 2 týdny http://www.czc.cz/e77mtfjuiehk08mooiqdjr2mc4/sezna m .
Dodnes jsem na něm normálně fungoval, ale při dnešním startu pc mi to napsalo, CPU fan error go to bios... No tka jsem prvně pc vypnul a mrknul jestli je koncovka větráku zapojena, byla... Znova start a opět error go to bios, no tak jsem tam šel. Na nic jsem nepřišel restart znovu a opět fan error.. Při dalším restartu se normálně zapl windows.
Po celou dobu byla teplota procesoru 33C.
Nevíte co se dělo ?

Otáčky CPU FAN jsou pod nějakou určitou hranicí a BIOS to vyhodnotí jako chybu. Taky se mi to stávalo, ale tu kontrolu jsem v BIOSu deaktivoval. Mám to v Biosu jako "CPU FAN Speed" a z Monitor na Ignore. Ničemu to nevadí a ničemu to neuškodí

Tak už mm PC pár týdnů a zjistil jsem že se mi to děje i při nastavení na minimum v BIOSu což je 100rpm a pak už je jen možnost ignorovat a to si myslím že může být "nebezpečné" v případě že by se mi vetrak porouchal nebo nějaká taková závada a on to měl nastavení na ignorovat.... Nevíte jestli je nějaká alternativa?

Pochybuju, že by osmijádrový procesor s TDP 95 Wattů nepotřeboval chlazení. "Chladíš" to pravděpodobně boxovaným chladičem (nikde nepíšeš, že bys dokupoval výkonnější chladič). Máš ten ventilátor na chladiči vůbec zapojený do základní desky (správně zapojený do správného konektoru)? Točí se vůbec ten ventilátor na chladiči? Máš nainstalované všechny ovladače k základní desce (chipset jako první)?