Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem excel zaškrtávací pole

Omlouvám se psáno v rychlosti .
Tak ještě jednou a česky.

příklad v excelu:
sloupec A obsahuje název položky
sloupec B její cenu
ve sloupci C chci umístit formulářové políčko zaškrtnutí, zaškrtátvácímu poli lze přiřadit hodnout buňky a to jeli pole zaškrtnuto hodnota je pravda a není li zaškrtnuto je hodota nepravda. Lze k zaškrtávacímu poličku přiřadit hodnotu ceny?
Dotaz číslo dvě: Lze hodnoty spočítat dohromady tzn součet pouze vybraných položek(cen) z celého sloupce .

děkuji za info

Najjednoduchšie bude asi vkladať do stĺpca C nejaký dohodnutý znak, ktorý bude znamenať, že je riadok vybraný a pomocou validácie povoliť vkladať iba dohodnutý znak alebo prázdnu hodnotu (Data / Validation... / Settings - Allow: List, Source: znak, Ignore blank). V stĺpci D potom bude jednoduchý vzorec, ktorý doplní podľa hodnoty v stĺpci C cenu položky alebo nulu. Cenu vybraných položiek zistíš sumou nad týmto stĺpcom.

Ak to má len fungovať, vkladal by som do stĺpca C buď číslo 1 alebo 0 a do stĺpca D násobok tohto čísla s cenou. Ak to má aj pekne vyzerať, ako znak by som zvolil písmeno 'a' a pre ten stĺpec by som nastavil font Marlett.