Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hrkotanie predneho ventilatora

Zdravim,

Neviem z akeho dôvodu ale zacal mi hrkat predny ventilator na skrini...skusal som ho uz aj dotiahnut ci neni uvolneny ale robi to tak vi tak... Znie to to ako by hrkal o plastovy krit co je okolo neho lenze to mi po cele 3 roky co ho mam nikdy nerobil... Takisto ked som pc vypal a dal doléredn kryt, tak sa so ziadnej strany vrtula nikde nedotyka kritu tak nechapem co to robi.Dnes po dlhsom case som bol uz nuteny ho odpojit so zamladnej dosky lebo to hrkotanie bolo uz neznesitelne...Vedel by mi prosim niekto poradit co by mohlo byt toho pricinou??? Skrinu mam coolermaster HAF 912plus

Fotiť nemusíš, predstavu už mám, presný typ ventilátora aj tak asi ťažko z fotky rozoznám. Ako vravím - vybrať z PC von - ešte raz preskúmať či niekde nebrnká vrtula a prípadne sa zamerať na ložisko - tomu niekedy pomôže kvapôčka oleja, vazelíny... Toto Ti na diaľku ale nepoviem. Ventilátor do PC nestojí majland - ak si nevieš dať rady - kúp si nový...