Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zaseklutý v biosu

Dobrý den, jsem už bezradný a potřeboval bych poradit. Brácha mi dal NTB od přítelkyně s tím že chce abych ho vymazal a dal tam místo win 8... win 7, párkrát jsem si už takhle hrál ale nejsem vůbec profík, i přesto jsem mu řekl ok to půjde. Tak jsem se po dlouhé době dostal do biosu protože při stouštění mi do něj nešlo přepnout takže jsem použil zkratku shift + restart, tam se mi však ani nepodařilo přepnout prioritu z HDD na DVD-ROM... nakonec jsem si řekl že na to kašlo vyndal jsem HDD dal vyměnil jsme ho za svůj a ve svém notebooku jsem pomocí programu Dban HDD vymazal a nainstaloval WIN 7 a šlapal. Jenže když jsem HDD vrátil zpět do toho správného NTB tak mi notebook nechce ani začím číst disk a automaticky se zobrazuje ihned bios, takže jsem začal zase přemýšlet a co jak pak jsem si někde přečetl že tyto novější NTB už nejsou kompatibilní s win 7 či co a tak jsem HDD opět přeinstaloval na win 8 jenže ani potom mi ntb neukazuje nic jiného než jen bios. Někdo radu ? Jedná se o NTB ASUS X55A nejspíš. Díky moc za ochotu:))

NTB nejsou idendické ale už nejednou jsem zkoušel měnit už nainstalované HDD do uplně jiných notebooku a vždy to bezproblému šlapalo jen samozřejmě nebyli funkční ovladače a podobně ale říkám že se v tom zas tolik nevyznám a zjistil jsem že už se v tom radši nikdy hrabat nebudu, jen chci ten notebook rozchodit a dát od toho ruce pryč:) HDD se v biosu zobrazuje jen se nechce začít pracovat, prostě jakmile ntb zapnu tak se automaticky načte bios a je dost možné že by stačilo někde jen něco povolit nebo ne ale nevyznám se v tom://

Windows musis nainstalit na tom notebooku na ktorom ma bezat. Ked neveis ani vliezt do biosu tak na notebooky nabuduce ani nesahaj a uz vobec nie na cudzie. Nasledne potom nainstalis ovladace pre W7, ktore na webe vyrobcu asi vobec nie su, takze si ludom nasluboval nezmysly ktore nevies splnit. Navyse nemas pre tie W7 licenciu takze im tam nadrbes nejake kradnute zavirene, to sa budu tesit jak svine.
Ked si nezmazal recovery oddiel tak to obnov na stav od vyrobcu (napr. spravna klavesa po zapnuti zavisi od vyrobcu) a daj im to a nedrb do toho. Alebo stiahni spravnu W8 instalacku na webe MS a nainstal tam povodny W8 a ovladace (web vyrobcu).

Ked chces bootovat tie blbo nainstalene W7 (ktore pravdepodobne nenabehnu ptz nemaju ovladac sata radica) tak musis v biose vypnut uefi boot (a logicky s tym aj secureboot)

já vím že jsem to neměl dělat už teď, řekl jsem si jen že to vyzkouším a najivně jsem si myslel že to půjde od školy mám oficiální windowsy takže s tím problém nemám a teď už vím že se do toho nikdy pouštět nebudu když se v tom nevyznám byl to je pokus omyl:/ pokusím se pak dám vědět