Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Turbo boost od Intelu

Ahojte, chtěl bych se zeptat, jak aktivuji turbo boost od intelu mám i7-4700MQ. Chtěl bych zvýšit výkon svého procesoru. Děkuji za jakoukoliv radu :)

Jen za určitých podmínek se aktivuje automaticky, které nemá cenu rozepisovat podrobně. Jsou to omezení z důvodu překročení teploty- termální throttling, z důvodu překročení (lze nastavit časové průměrování) odběru CPU, zakázáno v napájecím profilu (specifická volba výrobce), nižší nastavení Maxima procesoru[%] také v profilu, bohužel ty procenta jsou podivně mapovaná na frekvenci, nedostatečná napájecí zdroj (ten dokonce třeba může konstantně držet frekvenci na idle frekvenci), dál nastavení biosu, dál nastavení výkonnostních registrů CPU -Performance Level.

Těch možností je dost, ne každý jim rozumi.
A co se týče zjištění, stačí se překvapivě podívat na aktuální frekvenci procesoru, jistě víš jaké má význačné hodnoty(minimální možnou, běžnou idle, standardní, začátek turba a maximální)