Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ktoré značky SSD najlepšie odolávajú WIN XP ?

Zdravím a prosím o radu. V 6 ročnom ntb LENOVO R500 (Core2Duo T6570 2,1 GHz, RAM 2x2 GB )chcem vymeniť dosluhujúci HDD za SSD. Keďže je tam Win XP, poraďte mi prosím, ktorý výrobca má vo svojich SSD softvér, čo sa postará o SSD (hlavne TRIM) aj bez pričinenia WIN XP. Uvažujem o INTEL 535, OCZ Vector al. Vertex, prípadne Samsung EVO 850. Stačila by mi kapacita cca 128 GB (polovica bude aj tak prázdna), takéto disky však majú polovičnú rýchlosť IOPS (4KB ) oproti 180 a viac GB - mám šancu zbadať nejaký rozdiel ? Vopred ďakujem za rady.

Windows XP jsou stary OS, ktery jednoduse s SSD nepocita, v dobe vydani jeste zadne SSD nebyly, tudiz je uplne jedno co koupis, ten system na tom SSD pravdepodobne rozbehnes, ale zaruku spravneho fungovani ti nikdo neda a to u zadneho SSD.

V starších článkoch som vyčítal, že sa to riešilo aj pre XP ( INTEL SSD Toolbox,...)
http://www.cnews.cz/trim-zachranuje-ssd-data-intel
http://www.cnews.cz/duel-ssd-34nm-intel-x25-m-vs-o cz-agility-s-indilinxem
http://www.cnews.cz/navody/ctyri-ssd-ctyri-pribehy -o-vylepsovani-nedokonaleho

a tak sa snažím vybrať čo najlepšie. Určite to nebude optimálne ako vo WIN 7 a vyššie, ale tie nástroje výrobcov predsa dokážu do istej miery optimalizovať beh SSD aj pod XP. Myslím, že sa niekto nájde s kombináciou SSD+XP, a že mi to pomôže vo výbere.

Resilo, ja taky netvrdim, ze ne, ale co vim, tak se to nikdy plne uspokojive nedoresilo. Nerikam, ze to nebude fungovat, ale proste musis pocitat s tim, ze to muze mit ruzne negativni dopady - zkraceni zivotnosti, casem snizovani rychlosti, apod.
Musis sam vedet, jestli ti to stoji za to nebo zda neprejdes na vyssi verzi OS nebo tam nedas preci jen HDD, treba rychly WD Velociraptor.

Je mi jasné, že W7+ sú s SSD O.K., ale bola to reakcia na Redmarxa, že Torqx 2 nebude s XP dobre fungovať.
Z tvojej odpovede pre Mlocik97 usudzujem, že poihu odporúčal dobrý program, a že Torqx 2... by mal riešiť dobré fungovanie SSD pod XP. Je to lepšie ako firemné riešenia od INTELu alebo OCZ ?

pochybujem ze nejaky program s nazvom hodnym jazykolamu bude lepsi ako utility priamo od vyrobcu daneho SSD. Pretoze vyrobca logkicky najlepsie vie co a ako v jeho SSD funguje. Je zbytocne riesit haluzne programy tretich stran, ked software dodava rovno vyrobca disku. Napr. u Samsungu sa da v jeho programe manualne TRIM spustit. No samozrejme u vykopavkoveho WinXP na to treba mysliet a raz za cas to spravit rucne. Pretoze system s tym nepocita.